ActivăSRL

CALIFOOD SRL

Str. Parâng Nr. 29, Et. 10, Ap. 63, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
28592484
Reg. Com.
J12/1518/2011
Înființată
6 iunie 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
1,2 mil. lei
Profit net 2025
280 mii lei
Angajați 2025
9

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 06.06.2011

Rezumat

Pe scurt

CALIFOOD SRL (CUI 28592484) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,16 mil. lei (+14% față de 2024) și un profit net de 280.480 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28592484
Nr. Reg. Com.
J12/1518/2011
EUID
ROONRC.J12/1518/2011
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
6 iunie 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Parâng Nr. 29, Et. 10, Ap. 63, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SUC••• CĂ••• ADR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+14,0% față de 2024

1.157.043 RON

2024: 1.014.905 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 3.388 RONAnul 2020: 3.698 RONAnul 2021: 284.987 RONAnul 2022: 543.618 RONAnul 2023: 895.010 RONAnul 2024: 1.014.905 RONAnul 2025: 1.157.043 RON

Profit net 2025

+5,6% față de 2024

280.480 RON

2024: 265.495 RON

-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 2.261 RONAnul 2020: -7.785 RONAnul 2021: 81.438 RONAnul 2022: 106.407 RONAnul 2023: 190.006 RONAnul 2024: 265.495 RONAnul 2025: 280.480 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    280 mii lei
    Angajați
    9
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    265 mii lei
    Angajați
    10
  • 2023

    Cifra de afaceri
    895 mii lei
    Profit net
    190 mii lei
    Angajați
    11
  • 2022

    Cifra de afaceri
    544 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    8
  • 2021

    Cifra de afaceri
    285 mii lei
    Profit net
    81 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
24%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,76Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,76 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
45%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2022

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1518/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CALIFOOD SRL

Este CALIFOOD SRL activă?

Da. CALIFOOD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CALIFOOD SRL?

Cifra de afaceri a CALIFOOD SRL în 2025 a fost de 1.157.043 lei (1,16 mil. lei), în creștere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut CALIFOOD SRL în 2025?

În 2025, CALIFOOD SRL a înregistrat un profit net de 280.480 lei.

Ce activitate are CALIFOOD SRL?

Activitatea principală a CALIFOOD SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul CALIFOOD SRL?

CALIFOOD SRL are sediul social la adresa Str. Parâng Nr. 29, Et. 10, Ap. 63, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

CALIFOOD SRL este plătitoare de TVA?

Da. CALIFOOD SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

CALIFOOD SRL are datorii la ANAF?

Nu. CALIFOOD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CALIFOOD SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].