Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
C T ALIMENT COM SRL (CUI 5296960) este o societate cu răspundere limitată activă din Roșiori de Vede, județul Teleorman, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,61 mil. lei (-17% față de 2024) și un profit net de 169.691 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.111.066 lei |
| 2017 | 2.505.111 lei |
| 2018 | 2.420.551 lei |
| 2019 | 2.471.664 lei |
| 2020 | 2.754.937 lei |
| 2021 | 2.432.530 lei |
| 2022 | 2.851.813 lei |
| 2023 | 3.069.226 lei |
| 2024 | 3.137.187 lei |
| 2025 | 2.614.253 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.614.253 | 3.137.187 | 3.069.226 | 2.851.813 | 2.432.530 | 2.754.937 | 2.471.664 | 2.420.551 | 2.505.111 | 2.111.066 |
| Profit net | 169.691 | 155.900 | 4.646 | 30.996 | 76.010 | 135.605 | 47.686 | 109.346 | 116.086 | 13.776 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 166.697 | 95.505 | 118.391 | 138.581 | 141.088 | 38.742 | 52.509 | 64.886 | 74.921 | 63.804 |
| Active circulante | 613.223 | 638.089 | 463.396 | 535.657 | 458.116 | 508.276 | 472.505 | 387.341 | 260.204 | 178.571 |
| Stocuri | 238.012 | 267.780 | 244.589 | 160.673 | 223.957 | 166.655 | 181.023 | 132.697 | 108.347 | 151.948 |
| Creanțe | 16.329 | 13.939 | 22.270 | 7.120 | 8.463 | 6.409 | 5.621 | - | - | - |
| Datorii | 0 | 123.365 | 18.763 | 85.859 | 41.821 | 16.382 | 129.983 | 74.882 | 67.126 | 74.461 |
| Capitaluri proprii | 779.920 | 610.229 | 563.024 | 588.379 | 557.383 | 530.636 | 395.031 | 377.345 | 267.999 | 167.914 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Nu se poate calcula: firma nu a raportat datorii în acest an.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
0% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. C T ALIMENT COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a C T ALIMENT COM SRL în 2025 a fost de 2.614.253 lei (2,61 mil. lei), în scădere cu 17% față de 2024.
În 2025, C T ALIMENT COM SRL a înregistrat un profit net de 169.691 lei.
Activitatea principală a C T ALIMENT COM SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
C T ALIMENT COM SRL are sediul social la adresa Str. DUNARII Nr. 143, Municipiul Roșiori de Vede, Jud. Teleorman.
Da. C T ALIMENT COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. C T ALIMENT COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].