RadiatăSRL

BYC METAL SERV SRL

Str. Banca Naţională Nr. 43, Bl. 43, Sc. D, Ap. 52, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600202

CAEN 4677: Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CUI
26866621
Reg. Com.
J04/403/2010
Înființată
3 mai 2010
Vechime
16 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2015
2,3 mil. lei
Profit net 2015
-22 mii lei
Angajați 2015
3

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 06.03.2017

Rezumat

Pe scurt

BYC METAL SERV SRL (CUI 26866621) a fost o societate cu răspundere limitată din Bacău, înființată în 2010 și radiată în 2017. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN 4677).

Ultimul bilanț, din 2015, arată o cifră de afaceri de 2,3 mil. lei (-70% față de 2014) și o pierdere netă de 21.502 lei, cu 3 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26866621
Nr. Reg. Com.
J04/403/2010
EUID
ROONRC.J04/403/2010
Cod CAEN principal
4677 - Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Data înființării
3 mai 2010
Vechime
16 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Banca Naţională Nr. 43, Bl. 43, Sc. D, Ap. 52, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600202

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BOG••• •• IO••• CĂTĂ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2015, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2015

-69,8% față de 2014

2.296.348 RON

2014: 7.615.489 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil201020112012201320142015Anul 2010: 0 RONAnul 2011: 144.347 RONAnul 2012: 537.295 RONAnul 2013: 2.065.046 RONAnul 2014: 7.615.489 RONAnul 2015: 2.296.348 RON

Profit net 2015

+93,9% față de 2014

-21.502 RON

2014: -352.408 RON

-400k-200k0200k201020112012201320142015Anul 2010: -787 RONAnul 2011: 4.682 RONAnul 2012: 86.534 RONAnul 2013: 16.632 RONAnul 2014: -352.408 RONAnul 2015: -21.502 RON

Evoluție pe ani

  • 2015

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    3
  • 2014

    Cifra de afaceri
    7,6 mil. lei
    Profit net
    -352 mii lei
    Angajați
    4
  • 2013

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    3
  • 2012

    Cifra de afaceri
    537 mii lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    1
  • 2011

    Cifra de afaceri
    144 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2010

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -787 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2015

Marjă netăSlab
-0,9%Față de anul anterior: în creștere
20112012201320142015

Firma a pierdut 0,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,84Față de anul anterior: în creștere
20112012201320142015

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,84 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
18%Față de anul anterior: în scădere
20112012201320142015

18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2017

    Radierea din Registrul Comerțului

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Stare nouă la ONRC: Lichidare

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2014

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2010 - 2012)
  1. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2010

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/403/2010.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BYC METAL SERV SRL

Este BYC METAL SERV SRL activă?

Nu. BYC METAL SERV SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2017.

Care este cifra de afaceri a BYC METAL SERV SRL?

Cifra de afaceri a BYC METAL SERV SRL în 2015 a fost de 2.296.348 lei (2,3 mil. lei), în scădere cu 70% față de 2014.

Ce profit a avut BYC METAL SERV SRL în 2015?

În 2015, BYC METAL SERV SRL a înregistrat o pierdere netă de 21.502 lei.

Câți angajați avea BYC METAL SERV SRL?

Conform bilanțului pe 2015, BYC METAL SERV SRL a avut în medie 3 angajați (față de 4 angajați în 2014).

Ce activitate avea BYC METAL SERV SRL?

Activitatea principală a BYC METAL SERV SRL era Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN 4677).

Unde avea sediul BYC METAL SERV SRL?

BYC METAL SERV SRL avea sediul social la adresa Str. Banca Națională Nr. 43, Bl. 43, Sc. D, Ap. 52, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600202.

BYC METAL SERV SRL are datorii la ANAF?

Nu. BYC METAL SERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BYC METAL SERV SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].