RadiatăSRL

BUN GUST SRL

Str. Vidraru Nr. 9-11, Ap. 12, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400657

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
17349421
Reg. Com.
J12/944/2005
Înființată
14 martie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2010
2,9 mil. lei
Profit net 2010
41 mii lei
Angajați 2010
23

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 31.05.2021

Rezumat

Pe scurt

BUN GUST SRL (CUI 17349421) a fost o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2005 și radiată în 2021. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 2,91 mil. lei (-12% față de 2009) și un profit net de 41.301 lei, cu 23 de angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17349421
Nr. Reg. Com.
J12/944/2005
EUID
ROONRC.J12/944/2005
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
14 martie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Vidraru Nr. 9-11, Ap. 12, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400657

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2010, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2010

-12,2% față de 2009

2.908.881 RON

2009: 3.314.310 RON

02 mil4 mil6 mil200820092010Anul 2008: 4.093.097 RONAnul 2009: 3.314.310 RONAnul 2010: 2.908.881 RON

Profit net 2010

+3067,3% față de 2009

41.301 RON

2009: 1.304 RON

020k40k60k200820092010Anul 2008: 6.313 RONAnul 2009: 1.304 RONAnul 2010: 41.301 RON

Evoluție pe ani

  • 2010

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    23
  • 2009

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    26
  • 2008

    Cifra de afaceri
    4,1 mil. lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    32

Analiză

Indicatori financiari 2010

Marjă netăAtenție
1,4%Față de anul anterior: în creștere
200820092010

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
1,00Față de anul anterior: în creștere
200820092010

Activele circulante acoperă doar 100% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
92%Față de anul anterior: în scădere
200820092010

92% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2020

    Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2014

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  6. 2013

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 2005 - 2010)
  1. 2010

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/944/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BUN GUST SRL

Este BUN GUST SRL activă?

Nu. BUN GUST SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a BUN GUST SRL?

Cifra de afaceri a BUN GUST SRL în 2010 a fost de 2.908.881 lei (2,91 mil. lei), în scădere cu 12% față de 2009.

Ce profit a avut BUN GUST SRL în 2010?

În 2010, BUN GUST SRL a înregistrat un profit net de 41.301 lei.

Câți angajați avea BUN GUST SRL?

Conform bilanțului pe 2010, BUN GUST SRL a avut în medie 23 de angajați (față de 26 de angajați în 2009).

Ce activitate avea BUN GUST SRL?

Activitatea principală a BUN GUST SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde avea sediul BUN GUST SRL?

BUN GUST SRL avea sediul social la adresa Str. Vidraru Nr. 9-11, Ap. 12, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400657.

BUN GUST SRL are datorii la ANAF?

Nu. BUN GUST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BUN GUST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].