Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BUCURA COM SRL (CUI 743218) este o societate cu răspundere limitată activă din Vatra Dornei, județul Suceava, înființată în 1992. Activitatea principală este Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi (CAEN 4934).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,59 mil. lei (+63% față de 2024) și un profit net de 382.342 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 447.525 lei |
| 2017 | 545.548 lei |
| 2018 | 734.688 lei |
| 2019 | 759.579 lei |
| 2020 | 910.910 lei |
| 2021 | 1.060.291 lei |
| 2022 | 686.594 lei |
| 2023 | 762.368 lei |
| 2024 | 976.655 lei |
| 2025 | 1.590.791 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.590.791 | 976.655 | 762.368 | 686.594 | 1.060.291 | 910.910 | 759.579 | 734.688 | 545.548 | 447.525 |
| Profit net | 382.342 | -108.988 | -76.368 | -62.337 | 501.682 | 512.126 | 514.029 | 398.624 | 231.888 | 175.617 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 3.669.535 | 4.346.617 | 3.575.853 | 3.481.165 | 3.201.653 | 3.202.743 | 3.210.536 | 1.998.937 | 2.021.698 | 2.072.570 |
| Active circulante | 533.639 | 462.304 | 221.673 | 166.401 | 444.220 | 168.409 | 231.569 | 784.796 | 467.117 | 477.528 |
| Stocuri | 237.952 | 33.483 | 26.564 | 14.752 | 30.545 | 10.950 | 62.199 | 414.732 | 237.476 | 235.702 |
| Creanțe | 129.292 | 21.697 | 119.500 | 93.331 | 40.078 | 8.977 | 22.435 | 40.772 | 217.176 | 187.556 |
| Datorii | 1.612.930 | 2.554.136 | 1.434.229 | 1.199.509 | 1.134.830 | 1.321.147 | 1.866.404 | 1.729.959 | 1.833.655 | 2.126.825 |
| Capitaluri proprii | 2.595.922 | 2.255.025 | 2.364.213 | 2.448.057 | 2.511.043 | 2.050.005 | 1.575.701 | 1.053.774 | 655.160 | 423.273 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 33% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
38% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BUCURA COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BUCURA COM SRL în 2025 a fost de 1.590.791 lei (1,59 mil. lei), în creștere cu 63% față de 2024.
În 2025, BUCURA COM SRL a înregistrat un profit net de 382.342 lei.
Activitatea principală a BUCURA COM SRL este Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi (CAEN 4934).
BUCURA COM SRL are sediul social la adresa Str. TUDOR VLADIMIRESCU Nr. 28, Municipiul Vatra Dornei, Jud. Suceava, 5975.
Da. BUCURA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. BUCURA COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].