Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BRAND MOTION SRL (CUI 24265803) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2008. Activitatea principală este Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9,46 mil. lei (-5,2% față de 2024) și un profit net de 1,28 mil. lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 497.154 lei |
| 2017 | 306.428 lei |
| 2018 | 58.276 lei |
| 2019 | 259.858 lei |
| 2020 | 306.889 lei |
| 2021 | 1.705.515 lei |
| 2022 | 4.899.018 lei |
| 2023 | 7.028.118 lei |
| 2024 | 9.979.531 lei |
| 2025 | 9.458.291 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.458.291 | 9.979.531 | 7.028.118 | 4.899.018 | 1.705.515 | 306.889 | 259.858 | 58.276 | 306.428 | 497.154 |
| Profit net | 1.284.216 | 1.547.115 | 1.159.622 | 1.037.045 | 430.776 | 135.159 | 49.681 | 5.033 | 2.610 | -5.431 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 19.261 | 3.466 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 4.453.385 | 2.963.507 | 2.530.601 | 2.242.637 | 1.220.373 | 321.936 | 123.656 | 56.579 | 42.716 | 186.361 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 2.734.109 | 2.255.549 | 2.056.143 | 2.072.960 | 740.006 | 317.428 | 121.700 | 52.274 | 40.589 | 119.188 |
| Datorii | 3.202.417 | 1.417.577 | 1.198.557 | 1.204.467 | 771.567 | 123.005 | 39.390 | 21.994 | 13.164 | 159.419 |
| Capitaluri proprii | 1.286.616 | 1.549.515 | 1.337.452 | 1.039.445 | 448.820 | 198.931 | 84.266 | 34.585 | 29.552 | 26.942 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,39 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
71% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BRAND MOTION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BRAND MOTION SRL în 2025 a fost de 9.458.291 lei (9,46 mil. lei), în scădere cu 5,2% față de 2024.
În 2025, BRAND MOTION SRL a înregistrat un profit net de 1,28 mil. lei (1.284.216 lei).
Activitatea principală a BRAND MOTION SRL este Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).
BRAND MOTION SRL are sediul social la adresa Mihai Eminescu Nr. 108-112, Et. 2, BIROUL 1, București Sectorul 2, Jud. București.
Da. BRAND MOTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. BRAND MOTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].