ActivăSRL

BOTEZ LEMN SRL

Str LA SONDA Nr. 8, Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei, Jud. Suceava

CAEN 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului

CUI
28395415
Reg. Com.
J2011000433334
Înființată
26 aprilie 2011
Vechime
15 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
1,7 mil. lei
Profit net 2025
-244 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.04.2011

Rezumat

Pe scurt

BOTEZ LEMN SRL (CUI 28395415) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Valea Moldovei, județul Suceava, înființată în 2011. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,72 mil. lei (+23% față de 2024) și o pierdere netă de 243.668 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28395415
Nr. Reg. Com.
J2011000433334
EUID
ROONRC.J2011000433334
Cod CAEN principal
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
Data înființării
26 aprilie 2011
Vechime
15 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str LA SONDA Nr. 8, Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei, Jud. Suceava

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BOTE••• DORI••• CRI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+23,4% față de 2024

1.715.736 RON

2024: 1.390.674 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 212.926 RONAnul 2017: 272.828 RONAnul 2018: 2.243.500 RONAnul 2019: 2.357.009 RONAnul 2020: 2.400.181 RONAnul 2021: 2.626.049 RONAnul 2022: 2.244.904 RONAnul 2023: 1.687.159 RONAnul 2024: 1.390.674 RONAnul 2025: 1.715.736 RON

Profit net 2025

-1514,1% față de 2024

-243.668 RON

2024: 17.231 RON

-400k-200k0200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.182 RONAnul 2017: 1.949 RONAnul 2018: 3.862 RONAnul 2019: 11.070 RONAnul 2020: 73.681 RONAnul 2021: 189.818 RONAnul 2022: 16.895 RONAnul 2023: 4.657 RONAnul 2024: 17.231 RONAnul 2025: -243.668 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    -244 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    190 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    273 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    213 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-14%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 14,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,34Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 34% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
94%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/433/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BOTEZ LEMN SRL

Este BOTEZ LEMN SRL activă?

Da. BOTEZ LEMN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BOTEZ LEMN SRL?

Cifra de afaceri a BOTEZ LEMN SRL în 2025 a fost de 1.715.736 lei (1,72 mil. lei), în creștere cu 23% față de 2024.

Ce profit a avut BOTEZ LEMN SRL în 2025?

În 2025, BOTEZ LEMN SRL a înregistrat o pierdere netă de 243.668 lei.

Ce activitate are BOTEZ LEMN SRL?

Activitatea principală a BOTEZ LEMN SRL este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

Unde are sediul BOTEZ LEMN SRL?

BOTEZ LEMN SRL are sediul social la adresa Str LA SONDA Nr. 8, Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei, Jud. Suceava.

BOTEZ LEMN SRL este plătitoare de TVA?

Da. BOTEZ LEMN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

BOTEZ LEMN SRL are datorii la ANAF?

Nu. BOTEZ LEMN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BOTEZ LEMN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].