Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BLUE POINT ADV SRL (CUI 25631171) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2009. Activitatea principală este Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).
În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 253.196 lei (+9,1% față de 2021) și un profit net de 76.906 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 332.949 lei |
| 2014 | 231.802 lei |
| 2015 | 1.095.298 lei |
| 2016 | 1.617.658 lei |
| 2017 | 4.064.506 lei |
| 2018 | 3.268.604 lei |
| 2019 | 3.869.449 lei |
| 2020 | 1.335.691 lei |
| 2021 | 232.039 lei |
| 2022 | 253.196 lei |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 253.196 | 232.039 | 1.335.691 | 3.869.449 | 3.268.604 | 4.064.506 | 1.617.658 | 1.095.298 | 231.802 | 332.949 |
| Profit net | 76.906 | -122.376 | 117.872 | 181.757 | 300.556 | 205.860 | 8.764 | 5 | 83.457 | 109.245 |
| Număr mediu de angajați | - | 1 | 6 | 14 | 16 | 14 | 8 | - | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 290 | 31.671 | 113.831 | 282.850 | 371.586 | 41.109 | 137.669 | 194.626 | 46.574 | 8.944 |
| Active circulante | 2.692.247 | 2.675.087 | 3.112.070 | 3.418.456 | 2.748.002 | 3.567.334 | 478.920 | 1.203.982 | 429.453 | 313.754 |
| Stocuri | 122.922 | 90.090 | 40.558 | 146.264 | 54.576 | 75.919 | 22.358 | 51.229 | - | - |
| Creanțe | 2.526.094 | 2.585.154 | 3.066.896 | 3.259.813 | 2.687.710 | 3.480.174 | 413.934 | 1.142.567 | 426.333 | 312.722 |
| Datorii | 2.593.452 | 2.684.687 | 3.083.652 | 3.538.553 | 3.091.848 | 3.049.149 | 467.822 | 1.040.598 | 135.702 | 95.718 |
| Capitaluri proprii | 114.995 | 38.089 | 160.465 | 188.184 | 428.639 | 268.083 | 134.191 | 301.839 | 310.437 | 226.980 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,04 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
96% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BLUE POINT ADV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BLUE POINT ADV SRL în 2022 a fost de 253.196 lei, în creștere cu 9,1% față de 2021.
În 2022, BLUE POINT ADV SRL a înregistrat un profit net de 76.906 lei.
Activitatea principală a BLUE POINT ADV SRL este Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).
BLUE POINT ADV SRL are sediul social la adresa B-dul TIMIȘOARA Nr. 29, Bl. F, Sc. 1, Et. 9, Ap. 39, București Sectorul 6, Jud. București, 61308.
Nu. BLUE POINT ADV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. BLUE POINT ADV SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].