BLU ACCOUNTING SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 15.07.2015
Decebal Nr. 17, Bl. S16, Sc. A, Et. 4, Ap. 11, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 30964 6920, Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Prezentare

Pe scurt

BLU ACCOUNTING SRL (CUI 34780776) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2015. Activitatea principală este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,34 mil. lei (+4% față de 2024) și un profit net de 1,31 mil. lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
2,3 millei
+4,0%, față de 2024
Profit net 2025
1,3 millei
−22,9%, față de 2024
Angajați 2025
5
+66,7%, față de 2024
Marjă netă
56,1%
Capital social
20,2 miilei
Vechime
11ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016328.068 lei
2017365.560 lei
2018395.032 lei
2019892.580 lei
20201.030.360 lei
20211.129.001 lei
20221.430.476 lei
20231.459.155 lei
20242.247.689 lei
20252.338.025 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri2.338.0252.247.6891.459.1551.430.4761.129.0011.030.360892.580395.032365.560328.068
Profit net1.312.6621.702.1101.204.3051.139.615881.281791.376596.415201.411175.494168.356
Număr mediu de angajați5335546666
Active imobilizate293.60910.11029.42345.37980.852110.556140.611175.43245.662516
Active circulante1.288.7891.685.5561.156.7661.173.847900.563780.612585.096133.948177.700204.889
Stocuri9.519----1.433----
Creanțe1.195.1781.590.1961.053.042994.347701.034671.552537.18656.61010.11317.894
Datorii257.746156.41374.49656.81983.63081.909109.38887.63925.04717.106
Capitaluri proprii1.336.9021.726.3501.228.5451.163.855905.521815.616620.655225.651199.734188.596
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
56% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 56,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
5,00 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,00 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
16% Față de anul anterior: în creștere

16% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 15.07.2015

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
34780776
Nr. Reg. Com.
J2015008703404
EUID
ROONRC.J2015008703404
Cod CAEN principal
6920, Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Data înființării
15 iulie 2015
Vechime
11 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
20,2 mii lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Decebal Nr. 17, Bl. S16, Sc. A, Et. 4, Ap. 11, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 30964
Domiciliu fiscal
Bld. Decebal Nr. 17, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 30964

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BAZA••• IO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2024
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2016
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2015
  1. Schimbarea denumirii BLU METAL CONSTRUCTION SRL → BLU ACCOUNTING SRL ONRC
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/8703/2015. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre BLU ACCOUNTING SRL

Este BLU ACCOUNTING SRL activă?

Da. BLU ACCOUNTING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BLU ACCOUNTING SRL?

Cifra de afaceri a BLU ACCOUNTING SRL în 2025 a fost de 2.338.025 lei (2,34 mil. lei), în creștere cu 4% față de 2024.

Ce profit a avut BLU ACCOUNTING SRL în 2025?

În 2025, BLU ACCOUNTING SRL a înregistrat un profit net de 1,31 mil. lei (1.312.662 lei).

Ce activitate are BLU ACCOUNTING SRL?

Activitatea principală a BLU ACCOUNTING SRL este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Unde are sediul BLU ACCOUNTING SRL?

BLU ACCOUNTING SRL are sediul social la adresa Decebal Nr. 17, Bl. S16, Sc. A, Et. 4, Ap. 11, București Sectorul 3, Jud. București, 30964.

BLU ACCOUNTING SRL este plătitoare de TVA?

Da. BLU ACCOUNTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

BLU ACCOUNTING SRL are datorii la ANAF?

Nu. BLU ACCOUNTING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BLU ACCOUNTING SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].