Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 209,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BIZCOUNT SRL (CUI 10182783) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Moacșa, Comuna Moacșa, județul Covasna, înființată în 1998. Activitatea principală este Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN 5621).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 427.359 lei (-20% față de 2024) și un profit net de 895.396 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 96.701 lei |
| 2017 | 125.173 lei |
| 2018 | 106.832 lei |
| 2019 | 241.321 lei |
| 2020 | 209.191 lei |
| 2021 | 478.838 lei |
| 2022 | 684.034 lei |
| 2023 | 868.463 lei |
| 2024 | 533.343 lei |
| 2025 | 427.359 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 427.359 | 533.343 | 868.463 | 684.034 | 478.838 | 209.191 | 241.321 | 106.832 | 125.173 | 96.701 |
| Profit net | 895.396 | 28.655 | 132.318 | 86.601 | 33.861 | 16.547 | 116.107 | 10.444 | -19.033 | -28.770 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 1.284.093 | 2.130.940 | 1.823.407 | 1.926.290 | 2.055.687 | 1.206.314 | 1.194.318 | 1.096.656 | 1.177.020 | 1.279.678 |
| Active circulante | 120.788 | 121.393 | 163.376 | 259.069 | 256.044 | 75.322 | 52.824 | 18.600 | 38.649 | 23.186 |
| Stocuri | 6.691 | 17.377 | 12.306 | 6.031 | 14.761 | 68.708 | 40.396 | 17.548 | 8.809 | 7.268 |
| Creanțe | 49.355 | 89.948 | 81.955 | 248.018 | 225.603 | 176 | 11.693 | 749 | 24.987 | - |
| Datorii | 260.565 | 1.879.821 | 1.907.837 | 2.236.195 | 2.442.206 | 603.911 | 526.577 | 450.805 | 495.127 | 408.693 |
| Capitaluri proprii | 1.148.504 | 378.007 | 292.171 | 159.159 | 72.559 | 145.392 | 128.845 | 12.738 | 2.294 | 107.632 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 209,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 46% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BIZCOUNT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BIZCOUNT SRL în 2025 a fost de 427.359 lei, în scădere cu 20% față de 2024.
În 2025, BIZCOUNT SRL a înregistrat un profit net de 895.396 lei.
Activitatea principală a BIZCOUNT SRL este Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN 5621).
BIZCOUNT SRL are sediul social la adresa Principală Nr. 8/A, Sat Moacșa, Comuna Moacșa, Jud. Covasna, 527120.
Da. BIZCOUNT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. BIZCOUNT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].