ActivăSRL

BIOMOTIVE S.R.L.

Str. Principală Nr. 6, Sat Teliucu Inferior Com. Teliucu Inferior, Jud. Hunedoara, 337465

CAEN 1041: Fabricarea uleiurilor și grăsimilor

CUI
20686192
Reg. Com.
J20/104/2007
Înființată
19 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
8 mii lei
Profit net 2025
-15 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 19.01.2007

Rezumat

Pe scurt

BIOMOTIVE S.R.L. (CUI 20686192) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Teliucu Inferior, județul Hunedoara, înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea uleiurilor și grăsimilor (CAEN 1041).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.400 lei (-55% față de 2024) și o pierdere netă de 14.989 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
20686192
Nr. Reg. Com.
J20/104/2007
EUID
ROONRC.J20/104/2007
Cod CAEN principal
1041 - Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
Data înființării
19 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Principală Nr. 6, Sat Teliucu Inferior Com. Teliucu Inferior, Jud. Hunedoara, 337465

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0254••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DA••• ZĂVO••• PE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-55,3% față de 2024

8.400 RON

2024: 18.801 RON

020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 44.764 RONAnul 2017: 37.225 RONAnul 2018: 21.970 RONAnul 2019: 32.621 RONAnul 2020: 17.803 RONAnul 2021: 25.908 RONAnul 2022: 27.804 RONAnul 2023: 33.192 RONAnul 2024: 18.801 RONAnul 2025: 8.400 RON

Profit net 2025

-7447,5% față de 2024

-14.989 RON

2024: 204 RON

-20k-10k010k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.937 RONAnul 2017: 1.185 RONAnul 2018: -6.965 RONAnul 2019: 1.769 RONAnul 2020: -4.369 RONAnul 2021: 3.518 RONAnul 2022: 8.026 RONAnul 2023: 130 RONAnul 2024: 204 RONAnul 2025: -14.989 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    19 mii lei
    Profit net
    204 lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    33 mii lei
    Profit net
    130 lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    18 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    33 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    22 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    37 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    45 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-178%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 178,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,56Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 56% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
166%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

166% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Hunedoara cu nr. J20/104/2007, sub denumirea BIOMOTIVE SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BIOMOTIVE S.R.L.

Este BIOMOTIVE S.R.L. activă?

Da. BIOMOTIVE S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BIOMOTIVE S.R.L.?

Cifra de afaceri a BIOMOTIVE S.R.L. în 2025 a fost de 8.400 lei, în scădere cu 55% față de 2024.

Ce profit a avut BIOMOTIVE S.R.L. în 2025?

În 2025, BIOMOTIVE S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 14.989 lei.

Ce activitate are BIOMOTIVE S.R.L.?

Activitatea principală a BIOMOTIVE S.R.L. este Fabricarea uleiurilor și grăsimilor (CAEN 1041).

Unde are sediul BIOMOTIVE S.R.L.?

BIOMOTIVE S.R.L. are sediul social la adresa Str. Principală Nr. 6, Sat Teliucu Inferior Com. Teliucu Inferior, Jud. Hunedoara, 337465.

BIOMOTIVE S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. BIOMOTIVE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

BIOMOTIVE S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. BIOMOTIVE S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BIOMOTIVE S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].