RadiatăSRL

BINFODROM SOFTWARE SRL

Str. ONISIFOR GHIBU Nr. 6, Bl. O 30, Sc. 3, Et. 2, Ap. 28, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
36736670
Reg. Com.
J40/14952/2016
Înființată
14 noiembrie 2016
Vechime
9 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2021
205 mii lei
Profit net 2021
80 mii lei
Angajați 2021
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 03.02.2023

Rezumat

Pe scurt

BINFODROM SOFTWARE SRL (CUI 36736670) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 3), înființată în 2016 și radiată în 2023. Activitatea principală era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Ultimul bilanț, din 2021, arată o cifră de afaceri de 204.724 lei (-2,9% față de 2020) și un profit net de 80.493 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
36736670
Nr. Reg. Com.
J40/14952/2016
EUID
ROONRC.J40/14952/2016
Cod CAEN principal
6201 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
14 noiembrie 2016
Vechime
9 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. ONISIFOR GHIBU Nr. 6, Bl. O 30, Sc. 3, Et. 2, Ap. 28, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SOME••• R••• OCTAV•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

-2,9% față de 2020

204.724 RON

2020: 210.850 RON

0100k200k300k201620172018201920202021Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 162.309 RONAnul 2018: 159.985 RONAnul 2019: 174.000 RONAnul 2020: 210.850 RONAnul 2021: 204.724 RON

Profit net 2021

-5,4% față de 2020

80.493 RON

2020: 85.070 RON

-50k050k100k150k201620172018201920202021Anul 2016: -3.313 RONAnul 2017: 117.616 RONAnul 2018: 123.394 RONAnul 2019: 104.886 RONAnul 2020: 85.070 RONAnul 2021: 80.493 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    205 mii lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    211 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    174 mii lei
    Profit net
    105 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    160 mii lei
    Profit net
    123 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    162 mii lei
    Profit net
    118 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2021

Marjă netăBun
39%Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 39,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,51Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,51 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
25%Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. 2022

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2016 - 2018)
  1. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/14952/2016.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BINFODROM SOFTWARE SRL

Este BINFODROM SOFTWARE SRL activă?

Nu. BINFODROM SOFTWARE SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a BINFODROM SOFTWARE SRL?

Cifra de afaceri a BINFODROM SOFTWARE SRL în 2021 a fost de 204.724 lei, în scădere cu 2,9% față de 2020.

Ce profit a avut BINFODROM SOFTWARE SRL în 2021?

În 2021, BINFODROM SOFTWARE SRL a înregistrat un profit net de 80.493 lei.

Câți angajați avea BINFODROM SOFTWARE SRL?

Conform bilanțului pe 2021, BINFODROM SOFTWARE SRL a avut în medie 2 angajați (față de 2 angajați în 2020).

Ce activitate avea BINFODROM SOFTWARE SRL?

Activitatea principală a BINFODROM SOFTWARE SRL era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde avea sediul BINFODROM SOFTWARE SRL?

BINFODROM SOFTWARE SRL avea sediul social la adresa Str. ONISIFOR GHIBU Nr. 6, Bl. O 30, Sc. 3, Et. 2, Ap. 28, Sector 3 Mun. București, Jud. București.

BINFODROM SOFTWARE SRL are datorii la ANAF?

Nu. BINFODROM SOFTWARE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BINFODROM SOFTWARE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].