ActivăSRL

BIA SIL CONSTRUCT S.R.L.

Orş. Pecica, Jud. Arad, 317235

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
20491735
Reg. Com.
J02/44/2007
Înființată
10 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
751 mii lei
Profit net 2025
421 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.01.2007

Rezumat

Pe scurt

BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 20491735) este o societate cu răspundere limitată activă din Pecica, județul Arad, înființată în 2007. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 750.900 lei (+235% față de 2024) și un profit net de 421.295 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
20491735
Nr. Reg. Com.
J02/44/2007
EUID
ROONRC.J02/44/2007
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
10 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Orş. Pecica, Jud. Arad, 317235

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• VO••• FLORI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+234,6% față de 2024

750.900 RON

2024: 224.450 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 110.108 RONAnul 2017: 222.554 RONAnul 2018: 176.313 RONAnul 2019: 162.973 RONAnul 2020: 160.905 RONAnul 2021: 229.267 RONAnul 2022: 234.057 RONAnul 2023: 284.610 RONAnul 2024: 224.450 RONAnul 2025: 750.900 RON

Profit net 2025

+2662,0% față de 2024

421.295 RON

2024: -16.444 RON

-400k-200k0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -87.829 RONAnul 2017: 62.086 RONAnul 2018: -31.522 RONAnul 2019: -56.822 RONAnul 2020: -83.012 RONAnul 2021: 15.459 RONAnul 2022: 5.975 RONAnul 2023: -234.057 RONAnul 2024: -16.444 RONAnul 2025: 421.295 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    751 mii lei
    Profit net
    421 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    224 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    285 mii lei
    Profit net
    -234 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    234 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    229 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    161 mii lei
    Profit net
    -83 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    163 mii lei
    Profit net
    -57 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    176 mii lei
    Profit net
    -32 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    223 mii lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    110 mii lei
    Profit net
    -88 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
56%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 56,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,50Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 50% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
73%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

73% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/44/2007, sub denumirea BIA SIL CONSTRUCT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BIA SIL CONSTRUCT S.R.L.

Este BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BIA SIL CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 750.900 lei, în creștere cu 235% față de 2024.

Ce profit a avut BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 421.295 lei.

Ce activitate are BIA SIL CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul BIA SIL CONSTRUCT S.R.L.?

BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa Orș. Pecica, Jud. Arad, 317235.

BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. BIA SIL CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BIA SIL CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].