ActivăSRL

BIA FALK LOGISTICS SRL

Str VIILOR Nr. 38, Sat Baciu Com. Baciu, Jud. Cluj, 407055

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
32591150
Reg. Com.
J2013003632127
Înființată
17 decembrie 2013
Vechime
12 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
3,7 mil. lei
Profit net 2025
102 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.12.2013

Rezumat

Pe scurt

BIA FALK LOGISTICS SRL (CUI 32591150) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Baciu, județul Cluj, înființată în 2013. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,75 mil. lei (+16% față de 2024) și un profit net de 102.220 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
32591150
Nr. Reg. Com.
J2013003632127
EUID
ROONRC.J2013003632127
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
17 decembrie 2013
Vechime
12 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str VIILOR Nr. 38, Sat Baciu Com. Baciu, Jud. Cluj, 407055

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0740••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CIU••• DO•••
  • SAV••• COS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+15,9% față de 2024

3.748.996 RON

2024: 3.234.777 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.326.807 RONAnul 2017: 3.137.190 RONAnul 2018: 4.317.905 RONAnul 2019: 3.441.971 RONAnul 2020: 2.730.046 RONAnul 2021: 3.227.710 RONAnul 2022: 3.846.160 RONAnul 2023: 2.850.858 RONAnul 2024: 3.234.777 RONAnul 2025: 3.748.996 RON

Profit net 2025

+679,1% față de 2024

102.220 RON

2024: 13.121 RON

-600k-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -39.775 RONAnul 2017: -193.350 RONAnul 2018: 128.446 RONAnul 2019: 18.700 RONAnul 2020: -215.896 RONAnul 2021: 344.690 RONAnul 2022: 360.929 RONAnul 2023: -426.871 RONAnul 2024: 13.121 RONAnul 2025: 102.220 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    102 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    8
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    -427 mii lei
    Angajați
    8
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    361 mii lei
    Angajați
    8
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    345 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    -216 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    128 mii lei
    Angajați
    9
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    -193 mii lei
    Angajați
    11
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    -40 mii lei
    Angajați
    10

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,7%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,51Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 51% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
84%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

84% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2013

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3632/2013.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BIA FALK LOGISTICS SRL

Este BIA FALK LOGISTICS SRL activă?

Da. BIA FALK LOGISTICS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BIA FALK LOGISTICS SRL?

Cifra de afaceri a BIA FALK LOGISTICS SRL în 2025 a fost de 3.748.996 lei (3,75 mil. lei), în creștere cu 16% față de 2024.

Ce profit a avut BIA FALK LOGISTICS SRL în 2025?

În 2025, BIA FALK LOGISTICS SRL a înregistrat un profit net de 102.220 lei.

Ce activitate are BIA FALK LOGISTICS SRL?

Activitatea principală a BIA FALK LOGISTICS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul BIA FALK LOGISTICS SRL?

BIA FALK LOGISTICS SRL are sediul social la adresa Str VIILOR Nr. 38, Sat Baciu Com. Baciu, Jud. Cluj, 407055.

BIA FALK LOGISTICS SRL este plătitoare de TVA?

Da. BIA FALK LOGISTICS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

BIA FALK LOGISTICS SRL are datorii la ANAF?

Nu. BIA FALK LOGISTICS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BIA FALK LOGISTICS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].