Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BGA IT SOLUTIONS SRL (CUI 34779887) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2015. Activitatea principală este Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 9511).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 995.773 lei (-13% față de 2024) și un profit net de 333.308 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 226.172 lei |
| 2017 | 556.762 lei |
| 2018 | 897.627 lei |
| 2019 | 1.598.047 lei |
| 2020 | 919.077 lei |
| 2021 | 773.365 lei |
| 2022 | 885.734 lei |
| 2023 | 964.538 lei |
| 2024 | 1.138.140 lei |
| 2025 | 995.773 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 995.773 | 1.138.140 | 964.538 | 885.734 | 773.365 | 919.077 | 1.598.047 | 897.627 | 556.762 | 226.172 |
| Profit net | 333.308 | 410.751 | 316.469 | 334.906 | 223.698 | 267.372 | 1.281.857 | 701.870 | 324.604 | 66.765 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 1.580 | 3.669 | 1.741 | 3.489 | - | 3.786 | 26.504 | 49.222 | - | - |
| Active circulante | 578.000 | 481.597 | 391.961 | 595.724 | 471.141 | 320.118 | 1.326.957 | 789.949 | 439.434 | 62.458 |
| Stocuri | 294.253 | 399.367 | 323.264 | 270.431 | 262.666 | 275.121 | 277.429 | 110.092 | 52.803 | - |
| Creanțe | 262.200 | 10.930 | 19.583 | 272.406 | 18.244 | 8.437 | 986.613 | 605.583 | - | 37.786 |
| Datorii | 246.032 | 74.275 | 19.631 | 264.067 | 7.199 | 56.292 | 71.364 | 137.061 | 53.207 | 835 |
| Capitaluri proprii | 333.548 | 410.991 | 374.071 | 335.146 | 463.942 | 267.612 | 1.282.097 | 702.110 | 386.227 | 61.623 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,35 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
42% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BGA IT SOLUTIONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BGA IT SOLUTIONS SRL în 2025 a fost de 995.773 lei, în scădere cu 13% față de 2024.
În 2025, BGA IT SOLUTIONS SRL a înregistrat un profit net de 333.308 lei.
Activitatea principală a BGA IT SOLUTIONS SRL este Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 9511).
BGA IT SOLUTIONS SRL are sediul social la adresa AUREL BOTEA Nr. 1A, Bl. D24, Sc. 2, Et. 2, Ap. 21, București Sectorul 3, Jud. București.
Da. BGA IT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. BGA IT SOLUTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].