BESTDIM SRL Funcțiune SRL

Înființată 24.03.2016
Fizicienilor Nr. 20, Bl. 20A, Sc. 1, Et. 3, Ap. 21, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32066 8122, Activități specializate de curățenie

Prezentare

Pe scurt

BESTDIM SRL (CUI 35862033) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2016. Activitatea principală este Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 209.750 lei (+7,8% față de 2022) și un profit net de 98.782 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2023
209,8 miilei
+7,8%, față de 2022
Profit net 2023
98,8 miilei
−38,9%, față de 2022
Angajați 2023
1
0,0%, față de 2022
Marjă netă
47,1%
Capital social
200lei
Vechime
10ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2023
Cifra de afaceri
AnValoare
2016168.265 lei
2017211.148 lei
2018299.578 lei
2019224.505 lei
2020217.520 lei
2021187.560 lei
2022194.650 lei
2023209.750 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri209.750194.650187.560217.520224.505299.578211.148168.265
Profit net98.782161.64595.514132.22171.996122.522110.802120.982
Număr mediu de angajați11112121
Active imobilizate8.75012.50031.2631.3123.7048.0191.7572.938
Active circulante770.509669.562570.734517.751389.758322.524193.068122.602
Stocuri--------
Creanțe48.44345.84343.19354.09241.30236.47424.0405.950
Datorii7.9179.55928.69230.47827.13827.1942.8834.558
Capitaluri proprii771.505672.723574.236488.722366.502304.506191.984121.182
Ultimul bilanț: 2023. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2023

Marjă netă

Bun
47% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 47,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
97,32 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 97,32 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
1% Față de anul anterior: în scădere

1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 24.03.2016

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
35862033
Nr. Reg. Com.
J2016004468409
EUID
ROONRC.J2016004468409
Cod CAEN principal
8122, Activități specializate de curățenie
Data înființării
24 martie 2016
Vechime
10 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2023)
Adresă sediu
Fizicienilor Nr. 20, Bl. 20A, Sc. 1, Et. 3, Ap. 21, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32066
Domiciliu fiscal
Str. Fizicienilor Nr. 20, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 32066

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • D••• IO••• MAR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2018
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2016
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/4468/2016. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre BESTDIM SRL

Este BESTDIM SRL activă?

Da. BESTDIM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BESTDIM SRL?

Cifra de afaceri a BESTDIM SRL în 2023 a fost de 209.750 lei, în creștere cu 7,8% față de 2022.

Ce profit a avut BESTDIM SRL în 2023?

În 2023, BESTDIM SRL a înregistrat un profit net de 98.782 lei.

Ce activitate are BESTDIM SRL?

Activitatea principală a BESTDIM SRL este Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

Unde are sediul BESTDIM SRL?

BESTDIM SRL are sediul social la adresa Fizicienilor Nr. 20, Bl. 20A, Sc. 1, Et. 3, Ap. 21, București Sectorul 3, Jud. București, 32066.

BESTDIM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. BESTDIM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

BESTDIM SRL are datorii la ANAF?

Da. BESTDIM SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BESTDIM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].