ActivăSRL

BESTAUTOMATIC S.R.L.

Str. Exerciţiu Nr. 86, Bl. A8, Sc. D, Ap. 1, Mun. Piteşti, Jud. Argeş, 110418

CAEN 4669: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CUI
15626143
Reg. Com.
J03/995/2003
Înființată
28 iulie 2003
Vechime
23 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
158 mii lei
Profit net 2025
-52 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.07.2003

Rezumat

Pe scurt

BESTAUTOMATIC S.R.L. (CUI 15626143) este o societate cu răspundere limitată activă din Pitești, județul Argeș, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4669).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 158.242 lei (+2,2% față de 2024) și o pierdere netă de 52.445 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15626143
Nr. Reg. Com.
J03/995/2003
EUID
ROONRC.J03/995/2003
Cod CAEN principal
4669 - Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Data înființării
28 iulie 2003
Vechime
23 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Exerciţiu Nr. 86, Bl. A8, Sc. D, Ap. 1, Mun. Piteşti, Jud. Argeş, 110418

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MĂRGĂRITE••• MI••• TIBE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+2,2% față de 2024

158.242 RON

2024: 154.841 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 811.278 RONAnul 2017: 782.307 RONAnul 2018: 701.649 RONAnul 2019: 415.104 RONAnul 2020: 354.409 RONAnul 2021: 200.902 RONAnul 2022: 155.349 RONAnul 2023: 93.589 RONAnul 2024: 154.841 RONAnul 2025: 158.242 RON

Profit net 2025

-153,6% față de 2024

-52.445 RON

2024: -20.682 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 61.347 RONAnul 2017: 37.902 RONAnul 2018: 4.827 RONAnul 2019: 12.443 RONAnul 2020: 4.560 RONAnul 2021: 7.007 RONAnul 2022: -52.205 RONAnul 2023: -40.246 RONAnul 2024: -20.682 RONAnul 2025: -52.445 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    -52 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    155 mii lei
    Profit net
    -21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    94 mii lei
    Profit net
    -40 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    155 mii lei
    Profit net
    -52 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    201 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    354 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    415 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    702 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    782 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    811 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-33%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 33,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,48Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 48% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
94%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2003

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Argeș cu nr. J3/995/2003, sub denumirea BESTAUTOMATIC SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BESTAUTOMATIC S.R.L.

Este BESTAUTOMATIC S.R.L. activă?

Da. BESTAUTOMATIC S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BESTAUTOMATIC S.R.L.?

Cifra de afaceri a BESTAUTOMATIC S.R.L. în 2025 a fost de 158.242 lei, în creștere cu 2,2% față de 2024.

Ce profit a avut BESTAUTOMATIC S.R.L. în 2025?

În 2025, BESTAUTOMATIC S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 52.445 lei.

Ce activitate are BESTAUTOMATIC S.R.L.?

Activitatea principală a BESTAUTOMATIC S.R.L. este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4669).

Unde are sediul BESTAUTOMATIC S.R.L.?

BESTAUTOMATIC S.R.L. are sediul social la adresa Str. Exercițiu Nr. 86, Bl. A8, Sc. D, Ap. 1, Mun. Pitești, Jud. Argeș, 110418.

BESTAUTOMATIC S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. BESTAUTOMATIC S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

BESTAUTOMATIC S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. BESTAUTOMATIC S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BESTAUTOMATIC S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].