Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS (CUI 15678045) este o societate în comandită simplă activă din satul Buchin, Comuna Buchin, județul Caraș-Severin, înființată în 2003. Activitatea principală este Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice (CAEN 2711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 76,3 mil. lei (+2,9% față de 2024) și un profit net de 2,58 mil. lei, cu 133 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 49.128.327 lei |
| 2017 | 48.095.833 lei |
| 2018 | 57.751.573 lei |
| 2019 | 49.347.371 lei |
| 2020 | 45.219.349 lei |
| 2021 | 58.033.683 lei |
| 2022 | 65.448.470 lei |
| 2023 | 70.945.858 lei |
| 2024 | 74.128.660 lei |
| 2025 | 76.294.118 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76.294.118 | 74.128.660 | 70.945.858 | 65.448.470 | 58.033.683 | 45.219.349 | 49.347.371 | 57.751.573 | 48.095.833 | 49.128.327 |
| Profit net | 2.583.389 | 1.864.380 | 3.001.017 | 445.415 | 1.583.488 | 1.950.204 | 2.864.911 | 4.788.418 | 3.322.502 | 4.940.528 |
| Număr mediu de angajați | 133 | 133 | 129 | 146 | 129 | 96 | 124 | 178 | 156 | 134 |
| Active imobilizate | 20.225.149 | 12.129.645 | 11.565.775 | 9.752.928 | 8.431.433 | 8.818.051 | 10.034.496 | 8.283.191 | 7.980.823 | 8.387.485 |
| Active circulante | 108.839.524 | 65.534.214 | 45.306.569 | 46.084.668 | 38.295.079 | 27.205.303 | 19.929.259 | 19.737.498 | 16.171.622 | 17.937.619 |
| Stocuri | 23.361.225 | 20.923.603 | 18.640.612 | 19.082.422 | 15.196.442 | 10.075.786 | 9.688.239 | 11.179.030 | 10.353.869 | 9.746.005 |
| Creanțe | 84.865.894 | 42.895.810 | 24.919.810 | 24.756.056 | 22.659.410 | 15.309.247 | 7.373.432 | 6.249.469 | 4.024.461 | 7.234.912 |
| Datorii | 98.122.419 | 49.239.186 | 45.186.214 | 47.175.900 | 36.909.023 | 25.968.581 | 19.028.105 | 15.977.440 | 13.301.724 | 13.967.747 |
| Capitaluri proprii | 31.005.314 | 28.421.925 | 11.646.044 | 8.645.028 | 9.783.098 | 10.099.619 | 10.949.423 | 12.084.525 | 10.896.165 | 12.373.664 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,11 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
76% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS în 2025 a fost de 76.294.118 lei (76,3 mil. lei), în creștere cu 2,9% față de 2024.
În 2025, BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS a înregistrat un profit net de 2,58 mil. lei (2.583.389 lei).
Activitatea principală a BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS este Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice (CAEN 2711).
BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS are sediul social la adresa Str. LUNCA GROFULUI Nr. 4, Sat Buchin, Comuna Buchin, Jud. Caraș-Severin, 327055.
Da. BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].