RadiatăSRL

BENDIS PHARMA SRL

Str. Dorobanţilor Nr. 93, Ap. 45, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CUI
24396825
Reg. Com.
J12/3628/2008
Înființată
29 august 2008
Vechime
18 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2014
9,1 mil. lei
Profit net 2014
838 mii lei
Angajați 2014
12

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 25.11.2015

Rezumat

Pe scurt

BENDIS PHARMA SRL (CUI 24396825) a fost o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 9,08 mil. lei (+100% față de 2013) și un profit net de 837.598 lei, cu 12 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24396825
Nr. Reg. Com.
J12/3628/2008
EUID
ROONRC.J12/3628/2008
Cod CAEN principal
4773 - Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Data înființării
29 august 2008
Vechime
18 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dorobanţilor Nr. 93, Ap. 45, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • GOR••• R••• OVI•••
  • OPR••• R••• NICOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2011 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

+100,0% față de 2013

9.080.310 RON

2013: 4.540.530 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2011201220132014Anul 2011: 26.392 RONAnul 2012: 69.536 RONAnul 2013: 4.540.530 RONAnul 2014: 9.080.310 RON

Profit net 2014

+140,4% față de 2013

837.598 RON

2013: 348.425 RON

-250k0250k500k750k1 mil2011201220132014Anul 2011: -29.772 RONAnul 2012: -39.444 RONAnul 2013: 348.425 RONAnul 2014: 837.598 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    9,1 mil. lei
    Profit net
    838 mii lei
    Angajați
    12
  • 2013

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    348 mii lei
    Angajați
    6
  • 2012

    Cifra de afaceri
    70 mii lei
    Profit net
    -39 mii lei
    Angajați
    3
  • 2011

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăBun
9,2%Față de anul anterior: în creștere
2011201220132014

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,45Față de anul anterior: în creștere
2011201220132014

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,45 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
69%Față de anul anterior: în scădere
2011201220132014

69% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Stări încheiate la ONRC

    Reorganizare - fuziune prin absorbție; Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal.

  2. 2016

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stare nouă la ONRC: Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal

  5. Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  6. 2014

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2008 - 2014)
  1. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3628/2008.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BENDIS PHARMA SRL

Este BENDIS PHARMA SRL activă?

Nu. BENDIS PHARMA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BENDIS PHARMA SRL?

Cifra de afaceri a BENDIS PHARMA SRL în 2014 a fost de 9.080.310 lei (9,08 mil. lei), în creștere cu 100% față de 2013.

Ce profit a avut BENDIS PHARMA SRL în 2014?

În 2014, BENDIS PHARMA SRL a înregistrat un profit net de 837.598 lei.

Câți angajați avea BENDIS PHARMA SRL?

Conform bilanțului pe 2014, BENDIS PHARMA SRL a avut în medie 12 angajați (față de 6 angajați în 2013).

Ce activitate avea BENDIS PHARMA SRL?

Activitatea principală a BENDIS PHARMA SRL era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Unde avea sediul BENDIS PHARMA SRL?

BENDIS PHARMA SRL avea sediul social la adresa Str. Dorobanților Nr. 93, Ap. 45, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

BENDIS PHARMA SRL are datorii la ANAF?

Nu. BENDIS PHARMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BENDIS PHARMA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].