ActivăSRL

BANU CONSTRUCT SRL

Str. Gheorghe Ivănescu Nr. 53-57, Sc. 7, Ap. 3 CAM.1, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300592

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
17581374
Reg. Com.
J2005001610357
Înființată
13 mai 2005
Vechime
21 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
7,4 mil. lei
Profit net 2025
46 mii lei
Angajați 2025
19

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.05.2005

Rezumat

Pe scurt

BANU CONSTRUCT SRL (CUI 17581374) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,44 mil. lei (-59% față de 2024) și un profit net de 45.798 lei, cu 19 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17581374
Nr. Reg. Com.
J2005001610357
EUID
ROONRC.J2005001610357
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
13 mai 2005
Vechime
21 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Gheorghe Ivănescu Nr. 53-57, Sc. 7, Ap. 3 CAM.1, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300592

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DEACONE••• MANU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-58,9% față de 2024

7.438.903 RON

2024: 18.102.963 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.971.724 RONAnul 2017: 5.272.222 RONAnul 2018: 6.687.606 RONAnul 2019: 14.326.691 RONAnul 2020: 7.546.855 RONAnul 2021: 2.504.503 RONAnul 2022: 12.510.015 RONAnul 2023: 18.173.771 RONAnul 2024: 18.102.963 RONAnul 2025: 7.438.903 RON

Profit net 2025

-97,0% față de 2024

45.798 RON

2024: 1.531.455 RON

-2 mil-1 mil01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.318.727 RONAnul 2017: -453.481 RONAnul 2018: -1.459.839 RONAnul 2019: -50.278 RONAnul 2020: 821.984 RONAnul 2021: 540.360 RONAnul 2022: -27.219 RONAnul 2023: 2.297.160 RONAnul 2024: 1.531.455 RONAnul 2025: 45.798 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    7,4 mil. lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    19
  • 2024

    Cifra de afaceri
    18,1 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    19
  • 2023

    Cifra de afaceri
    18,2 mil. lei
    Profit net
    2,3 mil. lei
    Angajați
    19
  • 2022

    Cifra de afaceri
    12,5 mil. lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    21
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    540 mii lei
    Angajați
    23
  • 2020

    Cifra de afaceri
    7,5 mil. lei
    Profit net
    822 mii lei
    Angajați
    24
  • 2019

    Cifra de afaceri
    14,3 mil. lei
    Profit net
    -50 mii lei
    Angajați
    29
  • 2018

    Cifra de afaceri
    6,7 mil. lei
    Profit net
    -1,5 mil. lei
    Angajați
    23
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,3 mil. lei
    Profit net
    -453 mii lei
    Angajați
    23
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    1,3 mil. lei
    Angajați
    21

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,83Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,83 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
30%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stări încheiate la ONRC

    Reorganizare - fuziune prin absorbție; Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal.

  2. 2019

    Stare nouă la ONRC: Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal

  3. Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  4. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2005 - 2005)
  1. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1610/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre BANU CONSTRUCT SRL

Este BANU CONSTRUCT SRL activă?

Da. BANU CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a BANU CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a BANU CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 7.438.903 lei (7,44 mil. lei), în scădere cu 59% față de 2024.

Ce profit a avut BANU CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, BANU CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 45.798 lei.

Ce activitate are BANU CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a BANU CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul BANU CONSTRUCT SRL?

BANU CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Gheorghe Ivănescu Nr. 53-57, Sc. 7, Ap. 3 CAM.1, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300592.

BANU CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. BANU CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

BANU CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. BANU CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BANU CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].