Marjă netă
SlabFirma a pierdut 67,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BAJENARU SRL (CUI 3851850) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, județul Constanța, înființată în 1992. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).
În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 48.464 lei (-47% față de 2021) și o pierdere netă de 32.814 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 57.459 lei |
| 2014 | 63.373 lei |
| 2015 | 56.846 lei |
| 2016 | 88.133 lei |
| 2017 | 73.493 lei |
| 2018 | 92.131 lei |
| 2019 | 92.687 lei |
| 2020 | 98.675 lei |
| 2021 | 92.011 lei |
| 2022 | 48.464 lei |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48.464 | 92.011 | 98.675 | 92.687 | 92.131 | 73.493 | 88.133 | 56.846 | 63.373 | 57.459 |
| Profit net | -32.814 | 14.540 | 20.279 | 10.344 | 19.946 | 5.789 | 35.991 | 2 | 11.860 | -1.452 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | 2 | - | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 5.144 | 5.144 | 5.144 | 5.144 | 5.144 | 5.144 | 5.129 | 5.461 | 5.793 | 6.125 |
| Active circulante | 208.838 | 256.245 | 247.702 | 230.002 | 209.614 | 193.884 | 190.117 | 158.901 | 161.573 | 156.042 |
| Stocuri | 27.919 | 28.995 | 43.241 | 42.016 | 40.790 | 39.461 | 36.872 | 34.871 | 34.062 | 30.168 |
| Creanțe | 32.715 | 41.923 | 38.089 | 84.525 | 81.147 | 60.171 | 51.654 | 31.300 | 29.060 | 9.347 |
| Datorii | 20.129 | 20.182 | 26.179 | 28.757 | 18.794 | 22.929 | 24.937 | 30.044 | 47.028 | 53.689 |
| Capitaluri proprii | 193.853 | 241.207 | 226.667 | 206.389 | 196.044 | 176.099 | 170.309 | 134.318 | 120.338 | 108.478 |
Firma a pierdut 67,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,37 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
9,4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BAJENARU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BAJENARU SRL în 2022 a fost de 48.464 lei, în scădere cu 47% față de 2021.
În 2022, BAJENARU SRL a înregistrat o pierdere netă de 32.814 lei.
Activitatea principală a BAJENARU SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).
BAJENARU SRL are sediul social la adresa Com. POARTA ALBA Nr. 60, Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Jud. Constanța, 8654.
Da. BAJENARU SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. BAJENARU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].