Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42825119) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2020. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107 mil. lei (+39% față de 2024) și un profit net de 17,3 mil. lei, cu 42 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2020 | 969.896 lei |
| 2021 | 7.708.809 lei |
| 2022 | 40.772.109 lei |
| 2023 | 50.803.511 lei |
| 2024 | 76.793.729 lei |
| 2025 | 106.765.417 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 106.765.417 | 76.793.729 | 50.803.511 | 40.772.109 | 7.708.809 | 969.896 |
| Profit net | 17.255.486 | 11.503.621 | 10.069.222 | 6.266.434 | 1.703.187 | 327.258 |
| Număr mediu de angajați | 42 | 27 | 18 | 12 | 2 | - |
| Active imobilizate | 17.059.840 | 9.600.144 | 8.705.384 | 408.100 | 156.646 | 8.893 |
| Active circulante | 64.087.524 | 63.336.272 | 23.719.138 | 16.498.811 | 4.681.443 | 1.249.410 |
| Stocuri | 1.146.558 | 2.674.343 | 5.872.301 | 423.614 | 19.063 | - |
| Creanțe | 23.534.000 | 44.768.732 | 5.470.940 | 10.179.502 | 2.635.990 | 1.177.297 |
| Datorii | 21.140.130 | 33.386.376 | 7.440.843 | 9.137.388 | 2.807.762 | 951.545 |
| Capitaluri proprii | 42.263.586 | 27.508.101 | 16.547.958 | 7.771.063 | 2.030.945 | 327.758 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,03 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 106.765.417 lei (107 mil. lei), în creștere cu 39% față de 2024.
În 2025, BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 17,3 mil. lei (17.255.486 lei).
Activitatea principală a BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa COLENTINA Nr. 2D, Bl. 5, Sc. B, Et. 8, Ap. 68, CAMERA 1, București Sectorul 2, Jud. București.
Da. BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].