Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
BADEA COM CEREAL S.R.L. (CUI 31436680) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Dragodana, Comuna Dragodana, județul Dâmbovița, înființată în 2013. Activitatea principală este Creșterea porcinelor (CAEN 0146).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,68 mil. lei (-2% față de 2024) și un profit net de 178.878 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 894.963 lei |
| 2017 | 596.809 lei |
| 2018 | 562.625 lei |
| 2019 | 662.363 lei |
| 2020 | 352.058 lei |
| 2021 | 253.406 lei |
| 2022 | 431.278 lei |
| 2023 | 478.128 lei |
| 2024 | 1.717.667 lei |
| 2025 | 1.682.523 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.682.523 | 1.717.667 | 478.128 | 431.278 | 253.406 | 352.058 | 662.363 | 562.625 | 596.809 | 894.963 |
| Profit net | 178.878 | 56.966 | 186.127 | 1.232 | 15.306 | -115.144 | 140.013 | 46.448 | 222.453 | 248.216 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 12 | 11 | 6 | 6 | 19 | 15 | 3 | 5 | 7 |
| Active imobilizate | 562.222 | 714.696 | 557.012 | 378.289 | 462.117 | 386.208 | 396.264 | 403.800 | 381.711 | 379.017 |
| Active circulante | 280.408 | 285.844 | 467.430 | 391.071 | 306.653 | 175.605 | 268.475 | 343.843 | 194.568 | 277.591 |
| Stocuri | 105.267 | 161.086 | 297.096 | 45.346 | 154.710 | 44.337 | 190.858 | 261.974 | 22.649 | 44.366 |
| Creanțe | 118.908 | 66.346 | 115.751 | 256.320 | 92.620 | 60.187 | 71.491 | 71.452 | 6.828 | 217.250 |
| Datorii | 206.055 | 547.643 | 628.511 | 559.556 | 560.198 | 368.547 | 356.329 | 583.614 | 111.249 | 427.204 |
| Capitaluri proprii | 636.575 | 452.897 | 395.931 | 209.804 | 208.572 | 193.266 | 308.410 | 168.397 | 469.949 | 247.496 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,36 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
24% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. BADEA COM CEREAL S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a BADEA COM CEREAL S.R.L. în 2025 a fost de 1.682.523 lei (1,68 mil. lei), în scădere cu 2% față de 2024.
În 2025, BADEA COM CEREAL S.R.L. a înregistrat un profit net de 178.878 lei.
Activitatea principală a BADEA COM CEREAL S.R.L. este Creșterea porcinelor (CAEN 0146).
BADEA COM CEREAL S.R.L. are sediul social la adresa Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Jud. Dâmbovița.
Da. BADEA COM CEREAL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. BADEA COM CEREAL S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].