BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL Radiată SRL

Înființată 11.02.2003
STR.DRUMUL VALEA FURCII Nr. 91, Ap. 24, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 70000 2511, Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Prezentare

Pe scurt

BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL (CUI 15199247) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 6), înființată în 2003 și radiată în 2020. Activitatea principală era Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

Ultimul bilanț, din 2012, arată o cifră de afaceri de 607.952 lei (-27% față de 2011) și o pierdere netă de 727.568 lei, cu 19 angajați.

Cifra de afaceri 2012
608 miilei
−26,8%, față de 2011
Profit net 2012
−727,6 miilei
−366,6%, față de 2011
Angajați 2012
19
0,0%, față de 2011
Marjă netă
-119,7%
Capital social
10 miilei
Vechime
23ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2012
Cifra de afaceri
AnValoare
20082.466.835 lei
20091.903.043 lei
20101.512.397 lei
2011830.131 lei
2012607.952 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20122011201020092008
Cifra de afaceri607.952830.1311.512.3971.903.0432.466.835
Profit net-727.568-155.920-48.8411.16522.452
Număr mediu de angajați1919191934
Active imobilizate2.996.0273.624.1183.695.1293.815.9673.961.393
Active circulante2.956.0902.104.4441.932.2811.036.861979.687
Stocuri1.563.2681.332.3291.240.818800.321526.730
Creanțe1.334.119763.652722.974192.051435.112
Datorii6.560.1165.746.5315.504.3784.719.3584.837.260
Capitaluri proprii-793.619-66.05190.570139.410138.245
Ultimul bilanț: 2012. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2012

Marjă netă

Slab
-120% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 119,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,45 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 45% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
110% Față de anul anterior: în creștere

110% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 10.01.2020

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
15199247
Nr. Reg. Com.
J40/1898/2003
EUID
ROONRC.J40/1898/2003
Cod CAEN principal
2511, Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Data înființării
11 februarie 2003
Vechime
23 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
10 mii lei (bilanț 2012)
Adresă sediu
STR.DRUMUL VALEA FURCII Nr. 91, Ap. 24, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 70000
Domiciliu fiscal
Aleea VALEA SALCIEI Nr. 1, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 61915

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0213••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

4
  • C.I••• CIUR••• RE•••Administrator judiciar, România
  • CIUR••• RE•••Reprezentant al persoanei juridice
  • ••• U•••Reprezentant al persoanei juridice
  • D••• U••• •• ASOCIA••• S•••Lichidator judiciar, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2020
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat; Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2008. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2014
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2003
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/1898/2003. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL

Este BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL activă?

Nu. BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Care este cifra de afaceri a BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL în 2012 a fost de 607.952 lei, în scădere cu 27% față de 2011.

Ce profit a avut BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL în 2012?

În 2012, BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 727.568 lei.

Câți angajați avea BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2012, BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL a avut în medie 19 angajați (față de 19 angajați în 2011).

Ce activitate avea BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL era Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

Unde avea sediul BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL?

BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa STR.DRUMUL VALEA FURCII Nr. 91, Ap. 24, București Sectorul 6, Jud. București, 70000.

BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre BACONT M.C.A. CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].