ActivăSRL

B.N.C. BUILD S.R.L.

Str. Fântâna Roşie Nr. 23, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500123

CAEN 4399: Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CUI
41076138
Reg. Com.
J08/1617/2019
Înființată
7 mai 2019
Vechime
7 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
1,5 mil. lei
Profit net 2025
245 mii lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.05.2019

Rezumat

Pe scurt

B.N.C. BUILD S.R.L. (CUI 41076138) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2019. Activitatea principală este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,46 mil. lei (-41% față de 2024) și un profit net de 244.838 lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
41076138
Nr. Reg. Com.
J08/1617/2019
EUID
ROONRC.J8/1617/2019
Cod CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Data înființării
7 mai 2019
Vechime
7 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Fântâna Roşie Nr. 23, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500123

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BIC••• ALEXAN••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2019 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-40,8% față de 2024

1.460.788 RON

2024: 2.469.631 RON

02 mil4 mil6 mil2019202020212022202320242025Anul 2019: 1.228.868 RONAnul 2020: 1.950.545 RONAnul 2021: 4.072.061 RONAnul 2022: 2.700.413 RONAnul 2023: 2.471.228 RONAnul 2024: 2.469.631 RONAnul 2025: 1.460.788 RON

Profit net 2025

+222,7% față de 2024

244.838 RON

2024: -199.557 RON

-1 mil01 mil2 mil3 mil2019202020212022202320242025Anul 2019: 825.723 RONAnul 2020: 888.018 RONAnul 2021: 2.529.212 RONAnul 2022: 1.137.782 RONAnul 2023: -528.693 RONAnul 2024: -199.557 RONAnul 2025: 244.838 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    245 mii lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    -200 mii lei
    Angajați
    22
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    -529 mii lei
    Angajați
    26
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    24
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,1 mil. lei
    Profit net
    2,5 mil. lei
    Angajați
    25
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    888 mii lei
    Angajați
    16
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    826 mii lei
    Angajați
    15

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
17%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,33Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,33 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
75%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

75% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2019

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1617/2019.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre B.N.C. BUILD S.R.L.

Este B.N.C. BUILD S.R.L. activă?

Da. B.N.C. BUILD S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a B.N.C. BUILD S.R.L.?

Cifra de afaceri a B.N.C. BUILD S.R.L. în 2025 a fost de 1.460.788 lei (1,46 mil. lei), în scădere cu 41% față de 2024.

Ce profit a avut B.N.C. BUILD S.R.L. în 2025?

În 2025, B.N.C. BUILD S.R.L. a înregistrat un profit net de 244.838 lei.

Ce activitate are B.N.C. BUILD S.R.L.?

Activitatea principală a B.N.C. BUILD S.R.L. este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

Unde are sediul B.N.C. BUILD S.R.L.?

B.N.C. BUILD S.R.L. are sediul social la adresa Str. Fântâna Roșie Nr. 23, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500123.

B.N.C. BUILD S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. B.N.C. BUILD S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

B.N.C. BUILD S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. B.N.C. BUILD S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre B.N.C. BUILD S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].