ActivăSRL

AXFLOW SRL

Str. Zaharia Stancu Nr. 26, Ap. 4, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 103

CAEN 4664: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CUI
22792076
Reg. Com.
J2007005051127
Înființată
22 noiembrie 2007
Vechime
18 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
6,6 mil. lei
Profit net 2025
669 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 22.11.2007

Rezumat

Pe scurt

AXFLOW SRL (CUI 22792076) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2007. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,58 mil. lei (-18% față de 2024) și un profit net de 669.177 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22792076
Nr. Reg. Com.
J2007005051127
EUID
ROONRC.J2007005051127
Cod CAEN principal
4664 - Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Data înființării
22 noiembrie 2007
Vechime
18 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Zaharia Stancu Nr. 26, Ap. 4, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 103

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (4)
  • 0318••••••
  • 0364••••••
  • 0371••••••
  • 0726••••••
Email (2)
  • ax••@••••.hu
  • ax••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (1)
  • V••• LAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-17,9% față de 2024

6.576.395 RON

2024: 8.012.883 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.725.055 RONAnul 2017: 2.772.988 RONAnul 2018: 2.998.092 RONAnul 2019: 2.757.523 RONAnul 2020: 3.285.242 RONAnul 2021: 3.891.252 RONAnul 2022: 5.879.158 RONAnul 2023: 7.102.933 RONAnul 2024: 8.012.883 RONAnul 2025: 6.576.395 RON

Profit net 2025

-25,3% față de 2024

669.177 RON

2024: 895.555 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 234.330 RONAnul 2017: 176.689 RONAnul 2018: 290.454 RONAnul 2019: 44.192 RONAnul 2020: 284.199 RONAnul 2021: 383.627 RONAnul 2022: 577.927 RONAnul 2023: 776.657 RONAnul 2024: 895.555 RONAnul 2025: 669.177 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    6,6 mil. lei
    Profit net
    669 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    8,0 mil. lei
    Profit net
    896 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    7,1 mil. lei
    Profit net
    777 mii lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    5,9 mil. lei
    Profit net
    578 mii lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    384 mii lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    284 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,8 mil. lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    290 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,8 mil. lei
    Profit net
    177 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    234 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
10%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,69Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,69 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
37%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

37% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/5051/2007.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre AXFLOW SRL

Este AXFLOW SRL activă?

Da. AXFLOW SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AXFLOW SRL?

Cifra de afaceri a AXFLOW SRL în 2025 a fost de 6.576.395 lei (6,58 mil. lei), în scădere cu 18% față de 2024.

Ce profit a avut AXFLOW SRL în 2025?

În 2025, AXFLOW SRL a înregistrat un profit net de 669.177 lei.

Ce activitate are AXFLOW SRL?

Activitatea principală a AXFLOW SRL este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

Unde are sediul AXFLOW SRL?

AXFLOW SRL are sediul social la adresa Str. Zaharia Stancu Nr. 26, Ap. 4, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 103.

AXFLOW SRL este plătitoare de TVA?

Da. AXFLOW SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

AXFLOW SRL are datorii la ANAF?

Nu. AXFLOW SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AXFLOW SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].