Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
AVE INTERMED SRL (CUI 16000694) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 660.275 lei (-28% față de 2024) și un profit net de 82.682 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.783.648 lei |
| 2017 | 4.244.697 lei |
| 2018 | 4.183.024 lei |
| 2019 | 4.819.454 lei |
| 2020 | 4.337.510 lei |
| 2021 | 4.548.069 lei |
| 2022 | 5.207.767 lei |
| 2023 | 2.483.931 lei |
| 2024 | 920.769 lei |
| 2025 | 660.275 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 660.275 | 920.769 | 2.483.931 | 5.207.767 | 4.548.069 | 4.337.510 | 4.819.454 | 4.183.024 | 4.244.697 | 3.783.648 |
| Profit net | 82.682 | 78.900 | -42.413 | 77.421 | 191.519 | -35.886 | 22.794 | 109.875 | 52.935 | -14.109 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 802.108 | 485.085 | 13.356 | 32.874 | 31.624 | 680.322 | 670.848 | 674.833 | 703.132 | 827.354 |
| Active circulante | 475.460 | 644.679 | 1.395.869 | 2.169.613 | 2.139.018 | 2.027.250 | 1.885.634 | 1.884.139 | 1.827.572 | 1.634.906 |
| Stocuri | 155.251 | 244.780 | 435.937 | 1.333.866 | 1.266.127 | 954.301 | 1.033.687 | 1.129.105 | 1.039.843 | 1.063.737 |
| Creanțe | 155.856 | 71.986 | 361.387 | 738.537 | 732.847 | 974.233 | 837.522 | 623.316 | 746.776 | 526.388 |
| Datorii | 385.830 | 320.523 | 460.565 | 915.854 | 965.564 | 941.391 | 755.874 | 777.254 | 859.470 | 700.587 |
| Capitaluri proprii | 892.850 | 810.168 | 948.660 | 1.289.985 | 1.207.078 | 1.773.769 | 1.809.655 | 1.786.862 | 1.676.987 | 1.763.106 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,23 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. AVE INTERMED SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a AVE INTERMED SRL în 2025 a fost de 660.275 lei, în scădere cu 28% față de 2024.
În 2025, AVE INTERMED SRL a înregistrat un profit net de 82.682 lei.
Activitatea principală a AVE INTERMED SRL este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).
AVE INTERMED SRL are sediul social la adresa PRECIZIEI Nr. 6M, Bl. 1A, Ap. 4, PARTER, București Sectorul 6, Jud. București, 62203.
Da. AVE INTERMED SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. AVE INTERMED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].