Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
AVAȘI PRODCOM SRL (CUI 18205700) este o societate cu răspundere limitată din satul Batarci, Comuna Batarci, județul Satu Mare, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683). Firma se află în procedura insolvenței.
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 469.604 lei (-81% față de 2024) și un profit net de 8.704 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.268.975 lei |
| 2017 | 1.165.891 lei |
| 2018 | 1.342.891 lei |
| 2019 | 1.981.922 lei |
| 2020 | 2.158.549 lei |
| 2021 | 1.752.462 lei |
| 2022 | 2.637.659 lei |
| 2023 | 2.204.849 lei |
| 2024 | 2.438.220 lei |
| 2025 | 469.604 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 469.604 | 2.438.220 | 2.204.849 | 2.637.659 | 1.752.462 | 2.158.549 | 1.981.922 | 1.342.891 | 1.165.891 | 1.268.975 |
| Profit net | 8.704 | 159.580 | 134.143 | 30.586 | 6.082 | 684.647 | 293.525 | 1.964 | 576 | 1.394 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 7 | 7 | 9 | 9 | 0 | 0 | 5 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 14.860 | 88.904 | 51.748 | 30.618 | 51.156 | 70.474 | 234.071 | 115.789 | 114.593 | 147.484 |
| Active circulante | 1.462.893 | 1.414.713 | 1.645.440 | 997.381 | 1.456.145 | 993.780 | 356.884 | 431.562 | 259.209 | 180.711 |
| Stocuri | - | 624 | 30.380 | 293.045 | 175.016 | 27.582 | -12.609 | 37.012 | 75.872 | 144.020 |
| Creanțe | 894.642 | 824.122 | 785.851 | 513.314 | 1.110.889 | 899.473 | -167.644 | 288.169 | 167.640 | 9.327 |
| Datorii | 794.286 | 828.854 | 221.819 | 139.817 | 649.705 | 215.017 | 146.365 | 396.287 | 224.702 | 179.671 |
| Capitaluri proprii | 683.467 | 674.763 | 1.475.369 | 888.182 | 857.596 | 849.237 | 444.590 | 151.064 | 149.100 | 148.524 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,84 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
54% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
AVAȘI PRODCOM SRL se află în procedura insolvenței.
Cifra de afaceri a AVAȘI PRODCOM SRL în 2025 a fost de 469.604 lei, în scădere cu 81% față de 2024.
În 2025, AVAȘI PRODCOM SRL a înregistrat un profit net de 8.704 lei.
Activitatea principală a AVAȘI PRODCOM SRL este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
AVAȘI PRODCOM SRL are sediul social la adresa Sat Batarci, Comuna Batarci, Jud. Satu Mare.
Da. AVAȘI PRODCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. AVAȘI PRODCOM SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].