ActivăSRL

AVA SRL

Str. Mihai Bravu Nr. 228, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100410

CAEN 9531: Repararea și întreținerea autovehiculelor

CUI
5819899
Reg. Com.
J1994001515290
Înființată
15 iunie 1994
Vechime
32 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
2,0 mil. lei
Profit net 2025
305 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 23.06.1994

Rezumat

Pe scurt

AVA SRL (CUI 5819899) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 1994. Activitatea principală este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (-24% față de 2024) și un profit net de 304.942 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
5819899
Nr. Reg. Com.
J1994001515290
EUID
ROONRC.J1994001515290
Cod CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Data înființării
15 iunie 1994
Vechime
32 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mihai Bravu Nr. 228, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100410

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • P••• GABR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-24,4% față de 2024

1.996.701 RON

2024: 2.640.511 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.698.386 RONAnul 2017: 2.237.045 RONAnul 2018: 2.377.037 RONAnul 2019: 3.124.765 RONAnul 2020: 2.195.009 RONAnul 2021: 2.663.325 RONAnul 2022: 3.090.348 RONAnul 2023: 2.570.890 RONAnul 2024: 2.640.511 RONAnul 2025: 1.996.701 RON

Profit net 2025

-0,7% față de 2024

304.942 RON

2024: 307.233 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 137.703 RONAnul 2017: 16.130 RONAnul 2018: 817 RONAnul 2019: 202.707 RONAnul 2020: 15.670 RONAnul 2021: 97.428 RONAnul 2022: 298.591 RONAnul 2023: 449.422 RONAnul 2024: 307.233 RONAnul 2025: 304.942 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    305 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    307 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    449 mii lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    299 mii lei
    Angajați
    11
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    97 mii lei
    Angajați
    10
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    8
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    203 mii lei
    Angajați
    11
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    817 lei
    Angajați
    18
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    19
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    138 mii lei
    Angajați
    18

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,45Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 45% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
71%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

71% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/1515/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre AVA SRL

Este AVA SRL activă?

Da. AVA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AVA SRL?

Cifra de afaceri a AVA SRL în 2025 a fost de 1.996.701 lei (2 mil. lei), în scădere cu 24% față de 2024.

Ce profit a avut AVA SRL în 2025?

În 2025, AVA SRL a înregistrat un profit net de 304.942 lei.

Ce activitate are AVA SRL?

Activitatea principală a AVA SRL este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

Unde are sediul AVA SRL?

AVA SRL are sediul social la adresa Str. Mihai Bravu Nr. 228, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100410.

AVA SRL este plătitoare de TVA?

Da. AVA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

AVA SRL are datorii la ANAF?

Nu. AVA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AVA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].