ActivăSRL

AUTOMATES ACM SRL

Str. Jiului Nr. 95, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400601

CAEN 2829: Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.

CUI
34937995
Reg. Com.
J2015002578127
Înființată
27 august 2015
Vechime
11 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
11,6 mil. lei
Profit net 2025
1,8 mil. lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.08.2015

Rezumat

Pe scurt

AUTOMATES ACM SRL (CUI 34937995) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2015. Activitatea principală este Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. (CAEN 2829).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11,6 mil. lei (+86% față de 2024) și un profit net de 1,85 mil. lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
34937995
Nr. Reg. Com.
J2015002578127
EUID
ROONRC.J2015002578127
Cod CAEN principal
2829 - Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
Data înființării
27 august 2015
Vechime
11 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Jiului Nr. 95, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400601

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (1)
  • ca••@••••.com
Website (0)
-
Persoane (1)
  • AND••• RĂZ••• FLO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+85,9% față de 2024

11.601.556 RON

2024: 6.241.437 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.513.993 RONAnul 2017: 1.453.752 RONAnul 2018: 1.223.010 RONAnul 2019: 1.327.457 RONAnul 2020: 2.876.628 RONAnul 2021: 2.343.030 RONAnul 2022: 2.443.836 RONAnul 2023: 3.821.164 RONAnul 2024: 6.241.437 RONAnul 2025: 11.601.556 RON

Profit net 2025

+236,8% față de 2024

1.847.186 RON

2024: 548.391 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 214.386 RONAnul 2017: 102.785 RONAnul 2018: 17.817 RONAnul 2019: 75.419 RONAnul 2020: 64.800 RONAnul 2021: 446.687 RONAnul 2022: 37.089 RONAnul 2023: 477.272 RONAnul 2024: 548.391 RONAnul 2025: 1.847.186 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    11,6 mil. lei
    Profit net
    1,8 mil. lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,2 mil. lei
    Profit net
    548 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    477 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    37 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    447 mii lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    103 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    214 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
16%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,13Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,13 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
80%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

80% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2578/2015.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre AUTOMATES ACM SRL

Este AUTOMATES ACM SRL activă?

Da. AUTOMATES ACM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AUTOMATES ACM SRL?

Cifra de afaceri a AUTOMATES ACM SRL în 2025 a fost de 11.601.556 lei (11,6 mil. lei), în creștere cu 86% față de 2024.

Ce profit a avut AUTOMATES ACM SRL în 2025?

În 2025, AUTOMATES ACM SRL a înregistrat un profit net de 1,85 mil. lei (1.847.186 lei).

Ce activitate are AUTOMATES ACM SRL?

Activitatea principală a AUTOMATES ACM SRL este Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. (CAEN 2829).

Unde are sediul AUTOMATES ACM SRL?

AUTOMATES ACM SRL are sediul social la adresa Str. Jiului Nr. 95, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400601.

AUTOMATES ACM SRL este plătitoare de TVA?

Da. AUTOMATES ACM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

AUTOMATES ACM SRL are datorii la ANAF?

Nu. AUTOMATES ACM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AUTOMATES ACM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].