AUTO ZONE SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 09.04.2003
Cindrelu Nr. 2, Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Jud. Sibiu 4782, Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Prezentare

Pe scurt

AUTO ZONE SRL (CUI 15360822) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, județul Sibiu, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 734.374 lei (+7,6% față de 2024) și o pierdere netă de 1.759 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
734,4 miilei
+7,6%, față de 2024
Profit net 2025
−1.759lei
−122,4%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
-0,2%
Capital social
200lei
Vechime
23ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016424.702 lei
2017478.775 lei
2018503.968 lei
2019529.550 lei
2020521.797 lei
2021590.470 lei
2022636.336 lei
2023684.159 lei
2024682.552 lei
2025734.374 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri734.374682.552684.159636.336590.470521.797529.550503.968478.775424.702
Profit net-1.7597.84017.38731.77518.60323.70713.68519.84410.24220.029
Număr mediu de angajați1111111110
Active imobilizate29433--1.4414.2012.9413.03414.66126.288
Active circulante55.12585.89092.27286.95372.10461.49754.73755.10057.50647.385
Stocuri46.68871.28160.40251.81331.13532.97330.51636.47146.97940.490
Creanțe3.3156.66310.0537.61611.3755.2446.58111.9825.5494.408
Datorii57.27860.52574.37754.89154.69641.74443.86538.16361.81553.597
Capitaluri proprii-1.51925.73617.89532.06218.84923.95413.97220.08710.51120.269
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-0,2% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 0,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,96 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 96% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
103% Față de anul anterior: în creștere

103% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 09.04.2003

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
15360822
Nr. Reg. Com.
J2003000446328
EUID
ROONRC.J2003000446328
Cod CAEN principal
4782, Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Data înființării
9 aprilie 2003
Vechime
23 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Cindrelu Nr. 2, Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Jud. Sibiu
Domiciliu fiscal
Str. Cindrelu Nr. 2, Orş. Cisnădie, Jud. Sibiu

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0269••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BU••• MA•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2011
  1. A absorbit prin fuziune AUTO ZONE SRL (CUI 16245074) Legătură dedusă din denumirea identică a celor două firme la data fuziunii. ONRC
2003
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/446/2003. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre AUTO ZONE SRL

Este AUTO ZONE SRL activă?

Da. AUTO ZONE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AUTO ZONE SRL?

Cifra de afaceri a AUTO ZONE SRL în 2025 a fost de 734.374 lei, în creștere cu 7,6% față de 2024.

Ce profit a avut AUTO ZONE SRL în 2025?

În 2025, AUTO ZONE SRL a înregistrat o pierdere netă de 1.759 lei.

Ce activitate are AUTO ZONE SRL?

Activitatea principală a AUTO ZONE SRL este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

Unde are sediul AUTO ZONE SRL?

AUTO ZONE SRL are sediul social la adresa Cindrelu Nr. 2, Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, Jud. Sibiu.

AUTO ZONE SRL este plătitoare de TVA?

Da. AUTO ZONE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

AUTO ZONE SRL are datorii la ANAF?

Nu. AUTO ZONE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AUTO ZONE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].