RadiatăSRL

ATVA SRL

Bld. Republicii Nr. 63, Mun. Piteşti, Jud. Argeş, 110014

CAEN 7022: Activități de consultanță pentru afaceri și management

CUI
131839
Reg. Com.
J03/1743/1991
Înființată
18 octombrie 1991
Vechime
34 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2022
49 mii lei
Profit net 2022
-22 mii lei
Angajați 2022
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 10.11.2023

Rezumat

Pe scurt

ATVA SRL (CUI 131839) a fost o societate cu răspundere limitată din Pitești, județul Argeș, înființată în 1991 și radiată în 2023. Activitatea principală era Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

Ultimul bilanț, din 2022, arată o cifră de afaceri de 49.401 lei (-36% față de 2021) și o pierdere netă de 22.279 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
131839
Nr. Reg. Com.
J03/1743/1991
EUID
ROONRC.J03/1743/1991
Cod CAEN principal
7022 - Activități de consultanță pentru afaceri și management
Data înființării
18 octombrie 1991
Vechime
34 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Republicii Nr. 63, Mun. Piteşti, Jud. Argeş, 110014

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ZAN••• VALEN••• SIM•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

-36,1% față de 2021

49.401 RON

2021: 77.345 RON

0200k400k600k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 456.887 RONAnul 2014: 513.568 RONAnul 2015: 494.220 RONAnul 2016: 491.181 RONAnul 2017: 469.957 RONAnul 2018: 520.224 RONAnul 2019: 441.210 RONAnul 2020: 220.695 RONAnul 2021: 77.345 RONAnul 2022: 49.401 RON

Profit net 2022

-2330,1% față de 2021

-22.279 RON

2021: 999 RON

-75k-50k-25k025k50k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: -57.060 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2015: 9 RONAnul 2016: 31.400 RONAnul 2017: 24.784 RONAnul 2018: 4.059 RONAnul 2019: -30.887 RONAnul 2020: -10.698 RONAnul 2021: 999 RONAnul 2022: -22.279 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    49 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    999 lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    221 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    441 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    520 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    470 mii lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    491 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    7
  • 2015

    Cifra de afaceri
    494 mii lei
    Profit net
    9 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    514 mii lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    9
  • 2013

    Cifra de afaceri
    457 mii lei
    Profit net
    -57 mii lei
    Angajați
    11

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăSlab
-45%Față de anul anterior: în scădere
20182019202020212022

Firma a pierdut 45,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
6,29Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,29 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
15%Față de anul anterior: în scădere
20182019202020212022

15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. 2023

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2011

    Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 1991 - 2008)
  1. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Argeș cu nr. J3/1743/1991.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ATVA SRL

Este ATVA SRL activă?

Nu. ATVA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a ATVA SRL?

Cifra de afaceri a ATVA SRL în 2022 a fost de 49.401 lei, în scădere cu 36% față de 2021.

Ce profit a avut ATVA SRL în 2022?

În 2022, ATVA SRL a înregistrat o pierdere netă de 22.279 lei.

Câți angajați avea ATVA SRL?

Conform bilanțului pe 2022, ATVA SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2021).

Ce activitate avea ATVA SRL?

Activitatea principală a ATVA SRL era Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

Unde avea sediul ATVA SRL?

ATVA SRL avea sediul social la adresa Bld. Republicii Nr. 63, Mun. Pitești, Jud. Argeș, 110014.

ATVA SRL are datorii la ANAF?

Nu. ATVA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ATVA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].