ActivăSRL

ATON CONSTRUCT 2004 SRL

Şos. Sibiului Nr. 174A, Mun. Mediaş, Jud. Sibiu, 551118

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
16460960
Reg. Com.
J2004000817321
Înființată
26 mai 2004
Vechime
22 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
220 mii lei
Profit net 2025
3 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.05.2004

Rezumat

Pe scurt

ATON CONSTRUCT 2004 SRL (CUI 16460960) este o societate cu răspundere limitată activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2004. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 220.498 lei (+78% față de 2024) și un profit net de 2.515 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16460960
Nr. Reg. Com.
J2004000817321
EUID
ROONRC.J2004000817321
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
26 mai 2004
Vechime
22 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Şos. Sibiului Nr. 174A, Mun. Mediaş, Jud. Sibiu, 551118

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BO••• A••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+78,0% față de 2024

220.498 RON

2024: 123.849 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.752.381 RONAnul 2017: 501.240 RONAnul 2018: 622.558 RONAnul 2019: 712.589 RONAnul 2020: 501.495 RONAnul 2021: 70.181 RONAnul 2022: 95.000 RONAnul 2023: 271.500 RONAnul 2024: 123.849 RONAnul 2025: 220.498 RON

Profit net 2025

+538,3% față de 2024

2.515 RON

2024: 394 RON

-400k-200k0200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 166.661 RONAnul 2017: 92.707 RONAnul 2018: 1.647 RONAnul 2019: -9.895 RONAnul 2020: -263.418 RONAnul 2021: -185.040 RONAnul 2022: 1.422 RONAnul 2023: 433 RONAnul 2024: 394 RONAnul 2025: 2.515 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    220 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    394 lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    272 mii lei
    Profit net
    433 lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    95 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    70 mii lei
    Profit net
    -185 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    501 mii lei
    Profit net
    -263 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    713 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    623 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    20
  • 2017

    Cifra de afaceri
    501 mii lei
    Profit net
    93 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    167 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,1%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,30Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 30% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
88%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/817/2004.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ATON CONSTRUCT 2004 SRL

Este ATON CONSTRUCT 2004 SRL activă?

Da. ATON CONSTRUCT 2004 SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ATON CONSTRUCT 2004 SRL?

Cifra de afaceri a ATON CONSTRUCT 2004 SRL în 2025 a fost de 220.498 lei, în creștere cu 78% față de 2024.

Ce profit a avut ATON CONSTRUCT 2004 SRL în 2025?

În 2025, ATON CONSTRUCT 2004 SRL a înregistrat un profit net de 2.515 lei.

Ce activitate are ATON CONSTRUCT 2004 SRL?

Activitatea principală a ATON CONSTRUCT 2004 SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul ATON CONSTRUCT 2004 SRL?

ATON CONSTRUCT 2004 SRL are sediul social la adresa Șos. Sibiului Nr. 174A, Mun. Mediaș, Jud. Sibiu, 551118.

ATON CONSTRUCT 2004 SRL este plătitoare de TVA?

Da. ATON CONSTRUCT 2004 SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ATON CONSTRUCT 2004 SRL are datorii la ANAF?

Nu. ATON CONSTRUCT 2004 SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ATON CONSTRUCT 2004 SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].