ActivăSA

ATM - CONSTRUCT SA

Str. Romană Nr. 150, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100156

CAEN 4211: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CUI
1352528
Reg. Com.
J1991000645290
Înființată
7 iunie 1991
Vechime
35 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
10,9 mil. lei
Profit net 2025
406 mii lei
Angajați 2025
44

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.02.1993

Rezumat

Pe scurt

ATM - CONSTRUCT SA (CUI 1352528) este o societate pe acțiuni activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 1991. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,9 mil. lei (-22% față de 2024) și un profit net de 406.466 lei, cu 44 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1352528
Nr. Reg. Com.
J1991000645290
EUID
ROONRC.J1991000645290
Cod CAEN principal
4211 - Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Data înființării
7 iunie 1991
Vechime
35 de ani, 4 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Romană Nr. 150, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100156

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (4)
  • BĂTR••• EL•••
  • KUSZ••• ALEXAN•••
  • POPE••• ȘTE••• CRIST•••
  • POPE••• ȘTE••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-21,6% față de 2024

10.892.740 RON

2024: 13.900.867 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 7.581.616 RONAnul 2017: 8.814.557 RONAnul 2018: 11.419.385 RONAnul 2019: 10.960.508 RONAnul 2020: 11.869.414 RONAnul 2021: 15.532.207 RONAnul 2022: 16.563.548 RONAnul 2023: 13.885.031 RONAnul 2024: 13.900.867 RONAnul 2025: 10.892.740 RON

Profit net 2025

-60,4% față de 2024

406.466 RON

2024: 1.026.068 RON

-1 mil01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -180.749 RONAnul 2017: 350.149 RONAnul 2018: 409.552 RONAnul 2019: 446.268 RONAnul 2020: 1.772.043 RONAnul 2021: 1.407.614 RONAnul 2022: 3.041.492 RONAnul 2023: 1.078.897 RONAnul 2024: 1.026.068 RONAnul 2025: 406.466 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    10,9 mil. lei
    Profit net
    406 mii lei
    Angajați
    44
  • 2024

    Cifra de afaceri
    13,9 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    47
  • 2023

    Cifra de afaceri
    13,9 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    48
  • 2022

    Cifra de afaceri
    16,6 mil. lei
    Profit net
    3,0 mil. lei
    Angajați
    72
  • 2021

    Cifra de afaceri
    15,5 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    72
  • 2020

    Cifra de afaceri
    11,9 mil. lei
    Profit net
    1,8 mil. lei
    Angajați
    62
  • 2019

    Cifra de afaceri
    11,0 mil. lei
    Profit net
    446 mii lei
    Angajați
    53
  • 2018

    Cifra de afaceri
    11,4 mil. lei
    Profit net
    410 mii lei
    Angajați
    50
  • 2017

    Cifra de afaceri
    8,8 mil. lei
    Profit net
    350 mii lei
    Angajați
    45
  • 2016

    Cifra de afaceri
    7,6 mil. lei
    Profit net
    -181 mii lei
    Angajați
    49

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,7%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,93Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,93 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
13%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

13% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    2 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/645/1991.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ATM - CONSTRUCT SA

Este ATM - CONSTRUCT SA activă?

Da. ATM - CONSTRUCT SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ATM - CONSTRUCT SA?

Cifra de afaceri a ATM - CONSTRUCT SA în 2025 a fost de 10.892.740 lei (10,9 mil. lei), în scădere cu 22% față de 2024.

Ce profit a avut ATM - CONSTRUCT SA în 2025?

În 2025, ATM - CONSTRUCT SA a înregistrat un profit net de 406.466 lei.

Ce activitate are ATM - CONSTRUCT SA?

Activitatea principală a ATM - CONSTRUCT SA este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

Unde are sediul ATM - CONSTRUCT SA?

ATM - CONSTRUCT SA are sediul social la adresa Str. Romană Nr. 150, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100156.

ATM - CONSTRUCT SA este plătitoare de TVA?

Da. ATM - CONSTRUCT SA este înregistrată în scopuri de TVA.

ATM - CONSTRUCT SA are datorii la ANAF?

Nu. ATM - CONSTRUCT SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ATM - CONSTRUCT SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].