RadiatăSRL

ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L.

Aleea Privighetorilor Nr. 80, Et. 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 14031

CAEN 4647: Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CUI
42271862
Reg. Com.
J40/2215/2020
Înființată
17 februarie 2020
Vechime
6 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2024
181 mii lei
Profit net 2024
14 mii lei
Angajați 2024
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 09.07.2025

Rezumat

Pe scurt

ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. (CUI 42271862) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 1), înființată în 2020 și radiată în 2025. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).

Ultimul bilanț, din 2024, arată o cifră de afaceri de 181.013 lei (+46% față de 2023) și un profit net de 14.467 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
42271862
Nr. Reg. Com.
J40/2215/2020
EUID
ROONRC.J40/2215/2020
Cod CAEN principal
4647 - Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
Data înființării
17 februarie 2020
Vechime
6 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Privighetorilor Nr. 80, Et. 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 14031

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • GALFA••• BE••• HI•••
  • NEGO••• CSI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2020 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

+46,1% față de 2023

181.013 RON

2023: 123.857 RON

0200k400k600k20202021202220232024Anul 2020: 165.468 RONAnul 2021: 298.710 RONAnul 2022: 446.813 RONAnul 2023: 123.857 RONAnul 2024: 181.013 RON

Profit net 2024

+192,1% față de 2023

14.467 RON

2023: -15.703 RON

-50k050k100k20202021202220232024Anul 2020: 36.909 RONAnul 2021: 30.289 RONAnul 2022: 87.442 RONAnul 2023: -15.703 RONAnul 2024: 14.467 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    181 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    447 mii lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    299 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    165 mii lei
    Profit net
    37 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăBun
8%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,24Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante acoperă doar 24% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
420%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

420% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  6. 2024

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2020 - 2024)
  1. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2020

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/2215/2020.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L.

Este ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. activă?

Nu. ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L.?

Cifra de afaceri a ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. în 2024 a fost de 181.013 lei, în creștere cu 46% față de 2023.

Ce profit a avut ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. în 2024?

În 2024, ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. a înregistrat un profit net de 14.467 lei.

Câți angajați avea ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L.?

Conform bilanțului pe 2024, ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2023).

Ce activitate avea ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L.?

Activitatea principală a ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. era Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).

Unde avea sediul ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L.?

ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. avea sediul social la adresa Aleea Privighetorilor Nr. 80, Et. 2, Sector 1 Mun. București, Jud. București, 14031.

ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ATELLA SIGNATURE HOME S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].