Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ATC & IT SOLUTIONS SRL (CUI 18150086) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2005. Activitatea principală este Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN 8569).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 376.589 lei (-32% față de 2024) și un profit net de 37.147 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.934.009 lei |
| 2017 | 2.358.056 lei |
| 2018 | 1.946.003 lei |
| 2019 | 2.167.239 lei |
| 2020 | 428.627 lei |
| 2021 | 473.484 lei |
| 2022 | 977.468 lei |
| 2023 | 652.122 lei |
| 2024 | 551.876 lei |
| 2025 | 376.589 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 376.589 | 551.876 | 652.122 | 977.468 | 473.484 | 428.627 | 2.167.239 | 1.946.003 | 2.358.056 | 2.934.009 |
| Profit net | 37.147 | 34.974 | 20.686 | 187.029 | 92.045 | -31.073 | 293.178 | 81.688 | 131.363 | 440.403 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | - | 1 | 3 | 3 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 1.148 | 1.753 | 3.048 | 646 | 15.454 | 37.523 | 66.329 | 99.618 | 39.805 | 58.922 |
| Active circulante | 150.811 | 115.212 | 103.465 | 205.521 | 120.082 | 85.438 | 308.142 | 216.350 | 454.536 | 542.325 |
| Stocuri | 2.772 | 2.772 | 357 | 357 | 357 | 357 | 357 | 1.200 | 1.000 | 4.846 |
| Creanțe | 70.472 | 62.891 | 38.088 | 24.440 | 2.390 | 3.570 | 12.210 | 44.083 | 61.323 | 39.226 |
| Datorii | 79.625 | 81.695 | 85.453 | 19.808 | 75.393 | 154.476 | 81.681 | 234.533 | 363.185 | 161.125 |
| Capitaluri proprii | 72.334 | 35.270 | 21.166 | 187.509 | 61.452 | -30.593 | 293.658 | 82.168 | 131.843 | 440.883 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,89 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ATC & IT SOLUTIONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ATC & IT SOLUTIONS SRL în 2025 a fost de 376.589 lei, în scădere cu 32% față de 2024.
În 2025, ATC & IT SOLUTIONS SRL a înregistrat un profit net de 37.147 lei.
Activitatea principală a ATC & IT SOLUTIONS SRL este Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN 8569).
ATC & IT SOLUTIONS SRL are sediul social la adresa DOAMNA GHICA Nr. 6, Bl. 3, Sc. G, Et. 9, Ap. 287, București Sectorul 2, Jud. București, 22832.
Da. ATC & IT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. ATC & IT SOLUTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].