Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ (CUI 2112558) este o firmă activă din Deva, județul Hunedoara, înființată în 2005. Activitatea principală este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 797.404 lei (+39% față de 2024) și un profit net de 97.159 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 900.302 lei |
| 2016 | 630.251 lei |
| 2017 | 474.344 lei |
| 2018 | 513.884 lei |
| 2019 | 478.116 lei |
| 2020 | 256.139 lei |
| 2021 | 331.399 lei |
| 2023 | 468.296 lei |
| 2024 | 573.091 lei |
| 2025 | 797.404 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 797.404 | 573.091 | 468.296 | 331.399 | 256.139 | 478.116 | 513.884 | 474.344 | 630.251 | 900.302 |
| Profit net | 97.159 | 54.526 | 16.979 | 50.929 | -21.258 | 48.949 | 8.757 | -30.947 | 929 | 22 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 7 | 9 | 10 | 15 | - |
| Active imobilizate | 72.213 | 74.410 | 76.607 | 81.150 | 83.891 | 87.037 | 90.183 | 93.331 | 107.949 | 148.097 |
| Active circulante | 483.087 | 557.142 | 448.359 | 128.415 | 167.740 | 124.826 | 79.885 | 88.018 | 288.474 | 879.954 |
| Stocuri | 340.500 | 306.023 | 357.132 | 7.700 | 16.344 | 417 | 5.897 | 49.126 | 41.095 | 610.517 |
| Creanțe | 110.474 | 137.604 | 85.118 | 72.722 | 119.821 | 56.791 | 39.285 | 27.697 | 200.278 | 229.318 |
| Datorii | 513.571 | 686.982 | 634.922 | 337.234 | 430.229 | 369.203 | 376.357 | 396.975 | 402.849 | 348.496 |
| Capitaluri proprii | 41.729 | -55.430 | -109.956 | -127.669 | -178.598 | -157.340 | -206.289 | -215.626 | -6.426 | 679.555 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 94% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
92% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ în 2025 a fost de 797.404 lei, în creștere cu 39% față de 2024.
În 2025, ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ a înregistrat un profit net de 97.159 lei.
Activitatea principală a ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ are sediul social la adresa B-dul DECEBAL, Bl. N, Et. P, Municipiul Deva, Jud. Hunedoara, 2700.
Da. ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ASTRA SOCIETATE COOPERATIVĂ nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].