ActivăSRL

ASENT EDIL SRL

Pţa. Morii Nr. 17A, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
29494670
Reg. Com.
J2011002057080
Înființată
28 decembrie 2011
Vechime
14 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
7,2 mil. lei
Profit net 2025
4,2 mil. lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.12.2011

Rezumat

Pe scurt

ASENT EDIL SRL (CUI 29494670) este o societate cu răspundere limitată activă din Zărnești, județul Brașov, înființată în 2011. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,24 mil. lei (+82% față de 2024) și un profit net de 4,22 mil. lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29494670
Nr. Reg. Com.
J2011002057080
EUID
ROONRC.J2011002057080
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
28 decembrie 2011
Vechime
14 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Pţa. Morii Nr. 17A, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SZENTPET••• ALEXAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+81,7% față de 2024

7.243.323 RON

2024: 3.986.239 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 911.760 RONAnul 2017: 843.808 RONAnul 2018: 1.107.009 RONAnul 2019: 2.227.383 RONAnul 2020: 3.549.336 RONAnul 2021: 4.312.885 RONAnul 2022: 3.778.789 RONAnul 2023: 3.697.479 RONAnul 2024: 3.986.239 RONAnul 2025: 7.243.323 RON

Profit net 2025

+2782,8% față de 2024

4.216.519 RON

2024: 146.267 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 265.831 RONAnul 2017: 318.345 RONAnul 2018: 393.597 RONAnul 2019: 879.234 RONAnul 2020: 1.367.845 RONAnul 2021: 2.051.037 RONAnul 2022: 1.262.688 RONAnul 2023: 462.737 RONAnul 2024: 146.267 RONAnul 2025: 4.216.519 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    7,2 mil. lei
    Profit net
    4,2 mil. lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    146 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    463 mii lei
    Angajați
    8
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    1,3 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    11
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    879 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    394 mii lei
    Angajați
    7
  • 2017

    Cifra de afaceri
    844 mii lei
    Profit net
    318 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    912 mii lei
    Profit net
    266 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
58%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 58,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,03Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,03 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
45%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2057/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ASENT EDIL SRL

Este ASENT EDIL SRL activă?

Da. ASENT EDIL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ASENT EDIL SRL?

Cifra de afaceri a ASENT EDIL SRL în 2025 a fost de 7.243.323 lei (7,24 mil. lei), în creștere cu 82% față de 2024.

Ce profit a avut ASENT EDIL SRL în 2025?

În 2025, ASENT EDIL SRL a înregistrat un profit net de 4,22 mil. lei (4.216.519 lei).

Ce activitate are ASENT EDIL SRL?

Activitatea principală a ASENT EDIL SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul ASENT EDIL SRL?

ASENT EDIL SRL are sediul social la adresa Pța. Morii Nr. 17A, Orș. Zărnești, Jud. Brașov, 505800.

ASENT EDIL SRL este plătitoare de TVA?

Da. ASENT EDIL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ASENT EDIL SRL are datorii la ANAF?

Nu. ASENT EDIL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ASENT EDIL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].