ActivăSRL

AS IT CONSTRUCT SRL

Str. Ana Ipătescu Nr. 2, Bl. E 1, Sc. C, Et. 1, Ap. 6, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720042

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
19056770
Reg. Com.
J2006001205336
Înființată
28 septembrie 2006
Vechime
20 de ani
Cifra de afaceri 2025
1,7 mil. lei
Profit net 2025
420 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.09.2006

Rezumat

Pe scurt

AS IT CONSTRUCT SRL (CUI 19056770) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 2006. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,71 mil. lei (-28% față de 2024) și un profit net de 419.968 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
19056770
Nr. Reg. Com.
J2006001205336
EUID
ROONRC.J2006001205336
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
28 septembrie 2006
Vechime
20 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Ana Ipătescu Nr. 2, Bl. E 1, Sc. C, Et. 1, Ap. 6, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720042

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ŞER••• ALEXAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-28,2% față de 2024

1.712.746 RON

2024: 2.385.987 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 388.381 RONAnul 2017: 1.513.055 RONAnul 2018: 803.149 RONAnul 2019: 3.576.483 RONAnul 2020: 2.664.987 RONAnul 2021: 2.924.589 RONAnul 2022: 4.895.542 RONAnul 2023: 2.378.267 RONAnul 2024: 2.385.987 RONAnul 2025: 1.712.746 RON

Profit net 2025

-55,3% față de 2024

419.968 RON

2024: 940.054 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 135.203 RONAnul 2017: 446.155 RONAnul 2018: 21.294 RONAnul 2019: 1.441.574 RONAnul 2020: 406.335 RONAnul 2021: 350.168 RONAnul 2022: 2.019.497 RONAnul 2023: 651.928 RONAnul 2024: 940.054 RONAnul 2025: 419.968 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    420 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    940 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    652 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,9 mil. lei
    Profit net
    2,0 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    350 mii lei
    Angajați
    11
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    406 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    8
  • 2018

    Cifra de afaceri
    803 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    446 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    388 mii lei
    Profit net
    135 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
25%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,27Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,27 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
33%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

33% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/1205/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre AS IT CONSTRUCT SRL

Este AS IT CONSTRUCT SRL activă?

Da. AS IT CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AS IT CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a AS IT CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 1.712.746 lei (1,71 mil. lei), în scădere cu 28% față de 2024.

Ce profit a avut AS IT CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, AS IT CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 419.968 lei.

Ce activitate are AS IT CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a AS IT CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul AS IT CONSTRUCT SRL?

AS IT CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Ana Ipătescu Nr. 2, Bl. E 1, Sc. C, Et. 1, Ap. 6, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720042.

AS IT CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. AS IT CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

AS IT CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. AS IT CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AS IT CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].