ActivăSRL

ARXIA SRL

Str. Primăverii Nr. 8, Ap. 262, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400540

CAEN 6210: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
8472530
Reg. Com.
J1996000914126
Înființată
23 mai 1996
Vechime
30 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
3,0 mil. lei
Profit net 2025
288 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.05.1996

Rezumat

Pe scurt

ARXIA SRL (CUI 8472530) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 1996. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,03 mil. lei (+25% față de 2024) și un profit net de 287.603 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8472530
Nr. Reg. Com.
J1996000914126
EUID
ROONRC.J1996000914126
Cod CAEN principal
6210 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
23 mai 1996
Vechime
30 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Primăverii Nr. 8, Ap. 262, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400540

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • HOMOROD••• DAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+25,2% față de 2024

3.031.204 RON

2024: 2.420.793 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 928.082 RONAnul 2017: 1.272.695 RONAnul 2018: 1.181.086 RONAnul 2019: 1.340.720 RONAnul 2020: 1.627.218 RONAnul 2021: 1.632.946 RONAnul 2022: 2.074.893 RONAnul 2023: 2.026.174 RONAnul 2024: 2.420.793 RONAnul 2025: 3.031.204 RON

Profit net 2025

+64,7% față de 2024

287.603 RON

2024: 174.588 RON

-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -204.347 RONAnul 2017: 111.610 RONAnul 2018: 252 RONAnul 2019: 370.818 RONAnul 2020: 239.862 RONAnul 2021: 133.472 RONAnul 2022: 23.119 RONAnul 2023: 160.977 RONAnul 2024: 174.588 RONAnul 2025: 287.603 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    288 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    175 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    161 mii lei
    Angajați
    7
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    133 mii lei
    Angajați
    8
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    240 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    371 mii lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    252 lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    112 mii lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    928 mii lei
    Profit net
    -204 mii lei
    Angajați
    12

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,5%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,23Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,23 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
29%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1996

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/914/1996.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ARXIA SRL

Este ARXIA SRL activă?

Da. ARXIA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ARXIA SRL?

Cifra de afaceri a ARXIA SRL în 2025 a fost de 3.031.204 lei (3,03 mil. lei), în creștere cu 25% față de 2024.

Ce profit a avut ARXIA SRL în 2025?

În 2025, ARXIA SRL a înregistrat un profit net de 287.603 lei.

Ce activitate are ARXIA SRL?

Activitatea principală a ARXIA SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul ARXIA SRL?

ARXIA SRL are sediul social la adresa Str. Primăverii Nr. 8, Ap. 262, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400540.

ARXIA SRL este plătitoare de TVA?

Da. ARXIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ARXIA SRL are datorii la ANAF?

Nu. ARXIA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ARXIA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].