Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ARTEMA SRL (CUI 18872894) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 2006. Activitatea principală este Creșterea păsărilor (CAEN 0147).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,6 mil. lei (+14% față de 2024) și un profit net de 1,76 mil. lei, cu 13 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 6.764.235 lei |
| 2017 | 6.678.854 lei |
| 2018 | 7.908.953 lei |
| 2019 | 6.718.855 lei |
| 2020 | 6.792.915 lei |
| 2021 | 8.187.120 lei |
| 2022 | 12.372.693 lei |
| 2023 | 10.788.383 lei |
| 2024 | 11.919.178 lei |
| 2025 | 13.638.105 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13.638.105 | 11.919.178 | 10.788.383 | 12.372.693 | 8.187.120 | 6.792.915 | 6.718.855 | 7.908.953 | 6.678.854 | 6.764.235 |
| Profit net | 1.762.009 | 1.507.631 | 1.371.593 | 1.145.623 | 260.574 | 206.077 | 232.092 | 21.896 | 10.324 | 49.637 |
| Număr mediu de angajați | 13 | 13 | 13 | 12 | 14 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 20.816.051 | 7.126.878 | 7.267.910 | 6.837.379 | 7.306.449 | 7.573.287 | 7.587.265 | 8.003.944 | 8.169.232 | 8.732.042 |
| Active circulante | 6.189.693 | 12.867.133 | 11.760.971 | 5.924.855 | 4.760.380 | 4.299.289 | 4.538.136 | 4.502.823 | 6.526.140 | 4.358.111 |
| Stocuri | 2.321.916 | 377.403 | 1.192.820 | 113.120 | 1.611.352 | 222.511 | 1.016.868 | 1.144.832 | 894.620 | 1.195.211 |
| Creanțe | 3.664.838 | 11.406.894 | 9.719.964 | 5.505.339 | 2.938.328 | 3.844.488 | 3.475.114 | 3.283.062 | 5.398.846 | 2.954.215 |
| Datorii | 12.727.121 | 7.072.061 | 7.359.214 | 9.249.929 | 9.457.317 | 8.537.640 | 8.703.628 | 9.409.065 | 10.682.764 | 8.501.585 |
| Capitaluri proprii | 7.449.193 | 5.687.184 | 4.179.553 | 2.807.960 | 1.662.337 | 2.091.589 | 1.888.130 | 1.205.949 | 1.184.053 | 1.173.729 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 49% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
47% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ARTEMA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ARTEMA SRL în 2025 a fost de 13.638.105 lei (13,6 mil. lei), în creștere cu 14% față de 2024.
În 2025, ARTEMA SRL a înregistrat un profit net de 1,76 mil. lei (1.762.009 lei).
Activitatea principală a ARTEMA SRL este Creșterea păsărilor (CAEN 0147).
ARTEMA SRL are sediul social la adresa ION C. BRĂTIANU Nr. 12, Ap. 6, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440030.
Da. ARTEMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ARTEMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].