ActivăSRL

ARMAX SRL

Str. M.EMINESCU Nr. 6, Bl. B5, Ap. 4, Mun. Paşcani, Jud. Iaşi, 705200

CAEN 4614: Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CUI
8229477
Reg. Com.
J1996000321229
Înființată
28 februarie 1996
Vechime
30 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
731 mii lei
Profit net 2025
175 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 15.03.1996

Rezumat

Pe scurt

ARMAX SRL (CUI 8229477) este o societate cu răspundere limitată activă din Pașcani, județul Iași, înființată în 1996. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN 4614).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 730.698 lei (+60% față de 2024) și un profit net de 175.355 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8229477
Nr. Reg. Com.
J1996000321229
EUID
ROONRC.J1996000321229
Cod CAEN principal
4614 - Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Data înființării
28 februarie 1996
Vechime
30 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. M.EMINESCU Nr. 6, Bl. B5, Ap. 4, Mun. Paşcani, Jud. Iaşi, 705200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0232••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SA••• GEORG•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+59,5% față de 2024

730.698 RON

2024: 458.005 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 152.994 RONAnul 2017: 239.198 RONAnul 2018: 286.425 RONAnul 2019: 294.754 RONAnul 2020: 630.839 RONAnul 2021: 497.804 RONAnul 2022: 556.716 RONAnul 2023: 560.792 RONAnul 2024: 458.005 RONAnul 2025: 730.698 RON

Profit net 2025

+62,8% față de 2024

175.355 RON

2024: 107.692 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 7.041 RONAnul 2017: 61.842 RONAnul 2018: 84.623 RONAnul 2019: 105.780 RONAnul 2020: 181.885 RONAnul 2021: 183.785 RONAnul 2022: 193.690 RONAnul 2023: 174.405 RONAnul 2024: 107.692 RONAnul 2025: 175.355 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    731 mii lei
    Profit net
    175 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    458 mii lei
    Profit net
    108 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    561 mii lei
    Profit net
    174 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    557 mii lei
    Profit net
    194 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    498 mii lei
    Profit net
    184 mii lei
    Angajați
    0
  • 2020

    Cifra de afaceri
    631 mii lei
    Profit net
    182 mii lei
    Angajați
    0
  • 2019

    Cifra de afaceri
    295 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    286 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    239 mii lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    153 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
24%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24 de lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,65Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,65 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
37%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

37% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1996

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/321/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ARMAX SRL

Este ARMAX SRL activă?

Da. ARMAX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ARMAX SRL?

Cifra de afaceri a ARMAX SRL în 2025 a fost de 730.698 lei, în creștere cu 60% față de 2024.

Ce profit a avut ARMAX SRL în 2025?

În 2025, ARMAX SRL a înregistrat un profit net de 175.355 lei.

Ce activitate are ARMAX SRL?

Activitatea principală a ARMAX SRL este Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN 4614).

Unde are sediul ARMAX SRL?

ARMAX SRL are sediul social la adresa Str. M.EMINESCU Nr. 6, Bl. B5, Ap. 4, Mun. Pașcani, Jud. Iași, 705200.

ARMAX SRL este plătitoare de TVA?

Da. ARMAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ARMAX SRL are datorii la ANAF?

Nu. ARMAX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ARMAX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].