ActivăSRL

ARLIMAR SRL

Str. CLOSCA, Bl. 18, Ap. 38, Orş. Avrig, Jud. Sibiu, 555200

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
4547400
Reg. Com.
J1993001558320
Înființată
12 august 1993
Vechime
33 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
170 mii lei
Profit net 2025
18 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 24.08.1993

Rezumat

Pe scurt

ARLIMAR SRL (CUI 4547400) este o societate cu răspundere limitată activă din Avrig, județul Sibiu, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 170.022 lei (-14% față de 2024) și un profit net de 18.242 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4547400
Nr. Reg. Com.
J1993001558320
EUID
ROONRC.J1993001558320
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
12 august 1993
Vechime
33 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. CLOSCA, Bl. 18, Ap. 38, Orş. Avrig, Jud. Sibiu, 555200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MAND••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-13,9% față de 2024

170.022 RON

2024: 197.464 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 218.477 RONAnul 2017: 218.074 RONAnul 2018: 100.161 RONAnul 2019: 296.910 RONAnul 2020: 269.856 RONAnul 2021: 265.751 RONAnul 2022: 239.756 RONAnul 2023: 214.770 RONAnul 2024: 197.464 RONAnul 2025: 170.022 RON

Profit net 2025

-32,9% față de 2024

18.242 RON

2024: 27.178 RON

-20k020k40k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 12.496 RONAnul 2017: 12.471 RONAnul 2018: 4.414 RONAnul 2019: -3.094 RONAnul 2020: 29.847 RONAnul 2021: 28.415 RONAnul 2022: -13.405 RONAnul 2023: 39.448 RONAnul 2024: 27.178 RONAnul 2025: 18.242 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    170 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    197 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    215 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    0
  • 2022

    Cifra de afaceri
    240 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    266 mii lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    270 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    297 mii lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    100 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    218 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    218 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
11%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
44,49Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 44,49 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
2,2%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

2,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2002

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1558/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ARLIMAR SRL

Este ARLIMAR SRL activă?

Da. ARLIMAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ARLIMAR SRL?

Cifra de afaceri a ARLIMAR SRL în 2025 a fost de 170.022 lei, în scădere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut ARLIMAR SRL în 2025?

În 2025, ARLIMAR SRL a înregistrat un profit net de 18.242 lei.

Ce activitate are ARLIMAR SRL?

Activitatea principală a ARLIMAR SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul ARLIMAR SRL?

ARLIMAR SRL are sediul social la adresa Str. CLOSCA, Bl. 18, Ap. 38, Orș. Avrig, Jud. Sibiu, 555200.

ARLIMAR SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ARLIMAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ARLIMAR SRL are datorii la ANAF?

Nu. ARLIMAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ARLIMAR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].