ActivăSRL

ARKA REC SRL

Str. Bronzului Nr. 18, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500169

CAEN 2899: Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.

CUI
22598160
Reg. Com.
J2007002830084
Înființată
18 octombrie 2007
Vechime
18 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
98,6 mil. lei
Profit net 2025
3,1 mil. lei
Angajați 2025
242

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.10.2007

Rezumat

Pe scurt

ARKA REC SRL (CUI 22598160) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. (CAEN 2899).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 98,6 mil. lei (+98% față de 2024) și un profit net de 3,11 mil. lei, cu 242 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22598160
Nr. Reg. Com.
J2007002830084
EUID
ROONRC.J2007002830084
Cod CAEN principal
2899 - Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
Data înființării
18 octombrie 2007
Vechime
18 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Bronzului Nr. 18, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500169

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0730••••••
Email (2)
  • hr••@••••.com
  • lu••@••••.com
Website (1)
  • www.••••••.com
Persoane (1)
  • ULM••• VAS••• LUC•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+98,2% față de 2024

98.573.000 RON

2024: 49.746.635 RON

025 mil50 mil75 mil100 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.166.017 RONAnul 2017: 2.976.042 RONAnul 2018: 3.440.871 RONAnul 2019: 4.160.066 RONAnul 2020: 5.851.636 RONAnul 2021: 5.095.966 RONAnul 2022: 32.625.195 RONAnul 2023: 21.217.806 RONAnul 2024: 49.746.635 RONAnul 2025: 98.573.000 RON

Profit net 2025

+392,9% față de 2024

3.111.731 RON

2024: 631.296 RON

-3 mil03 mil5 mil8 mil10 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 30.614 RONAnul 2017: 2.875 RONAnul 2018: -293.137 RONAnul 2019: -152.852 RONAnul 2020: 283.365 RONAnul 2021: 495.949 RONAnul 2022: 8.455.868 RONAnul 2023: 1.522.487 RONAnul 2024: 631.296 RONAnul 2025: 3.111.731 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    98,6 mil. lei
    Profit net
    3,1 mil. lei
    Angajați
    242
  • 2024

    Cifra de afaceri
    49,7 mil. lei
    Profit net
    631 mii lei
    Angajați
    153
  • 2023

    Cifra de afaceri
    21,2 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    64
  • 2022

    Cifra de afaceri
    32,6 mil. lei
    Profit net
    8,5 mil. lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    496 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    5,9 mil. lei
    Profit net
    283 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    -153 mii lei
    Angajați
    25
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    -293 mii lei
    Angajați
    25
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    15
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,2%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,68Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 68% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
87%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

87% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Stare încheiată la ONRC: Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2021

    Stare nouă la ONRC: Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor

  5. Stare încheiată la ONRC: Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

  6. 2019

    Stare nouă la ONRC: Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 2007 - 2012)
  1. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2010

    Reactivată ca contribuabil de ANAF

  3. 2009

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  4. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2830/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ARKA REC SRL

Este ARKA REC SRL activă?

Da. ARKA REC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ARKA REC SRL?

Cifra de afaceri a ARKA REC SRL în 2025 a fost de 98.573.000 lei (98,6 mil. lei), în creștere cu 98% față de 2024.

Ce profit a avut ARKA REC SRL în 2025?

În 2025, ARKA REC SRL a înregistrat un profit net de 3,11 mil. lei (3.111.731 lei).

Ce activitate are ARKA REC SRL?

Activitatea principală a ARKA REC SRL este Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. (CAEN 2899).

Unde are sediul ARKA REC SRL?

ARKA REC SRL are sediul social la adresa Str. Bronzului Nr. 18, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500169.

ARKA REC SRL este plătitoare de TVA?

Da. ARKA REC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ARKA REC SRL are datorii la ANAF?

Nu. ARKA REC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ARKA REC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].