ActivăSRL

ARIMED SRL

Str. Buzdului Nr. 48, Mun. Mediaş, Jud. Sibiu, 551077

CAEN 4712: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CUI
12856440
Reg. Com.
J2000000146322
Înființată
15 martie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
658 mii lei
Profit net 2025
84 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.04.2000

Rezumat

Pe scurt

ARIMED SRL (CUI 12856440) este o societate cu răspundere limitată activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2000. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 658.044 lei (-9,9% față de 2024) și un profit net de 84.476 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
12856440
Nr. Reg. Com.
J2000000146322
EUID
ROONRC.J2000000146322
Cod CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Data înființării
15 martie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Buzdului Nr. 48, Mun. Mediaş, Jud. Sibiu, 551077

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ARI••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-9,9% față de 2024

658.044 RON

2024: 729.985 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 887.991 RONAnul 2017: 870.319 RONAnul 2018: 892.401 RONAnul 2019: 823.474 RONAnul 2020: 615.812 RONAnul 2021: 745.939 RONAnul 2022: 750.214 RONAnul 2023: 750.889 RONAnul 2024: 729.985 RONAnul 2025: 658.044 RON

Profit net 2025

-9,2% față de 2024

84.476 RON

2024: 93.037 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 151.109 RONAnul 2017: 152.476 RONAnul 2018: 160.305 RONAnul 2019: 105.178 RONAnul 2020: 78.084 RONAnul 2021: 115.066 RONAnul 2022: 132.624 RONAnul 2023: 111.150 RONAnul 2024: 93.037 RONAnul 2025: 84.476 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    658 mii lei
    Profit net
    84 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    730 mii lei
    Profit net
    93 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    751 mii lei
    Profit net
    111 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    750 mii lei
    Profit net
    133 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    746 mii lei
    Profit net
    115 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    616 mii lei
    Profit net
    78 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    823 mii lei
    Profit net
    105 mii lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    892 mii lei
    Profit net
    160 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    870 mii lei
    Profit net
    152 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    888 mii lei
    Profit net
    151 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
13%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,72Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,72 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
27%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

27% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2000

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/146/2000.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ARIMED SRL

Este ARIMED SRL activă?

Da. ARIMED SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ARIMED SRL?

Cifra de afaceri a ARIMED SRL în 2025 a fost de 658.044 lei, în scădere cu 9,9% față de 2024.

Ce profit a avut ARIMED SRL în 2025?

În 2025, ARIMED SRL a înregistrat un profit net de 84.476 lei.

Ce activitate are ARIMED SRL?

Activitatea principală a ARIMED SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

Unde are sediul ARIMED SRL?

ARIMED SRL are sediul social la adresa Str. Buzdului Nr. 48, Mun. Mediaș, Jud. Sibiu, 551077.

ARIMED SRL este plătitoare de TVA?

Da. ARIMED SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ARIMED SRL are datorii la ANAF?

Nu. ARIMED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ARIMED SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].