Marjă netă
SlabFirma a pierdut 8,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ARDARA SRL (CUI 16767108) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Slobozia, Oraș Roznov, județul Neamț, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 129.902 lei (-6,3% față de 2018) și o pierdere netă de 10.809 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2010 | 111.869 lei |
| 2011 | 100.938 lei |
| 2012 | 120.467 lei |
| 2013 | 113.520 lei |
| 2014 | 115.683 lei |
| 2015 | 104.831 lei |
| 2016 | 229.192 lei |
| 2017 | 95.904 lei |
| 2018 | 138.659 lei |
| 2019 | 129.902 lei |
| Indicator | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 129.902 | 138.659 | 95.904 | 229.192 | 104.831 | 115.683 | 113.520 | 120.467 | 100.938 | 111.869 |
| Profit net | -10.809 | -13.592 | -13.757 | 57.542 | - | 9.569 | 10.303 | -10 | 6.251 | -15.499 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | 0 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 83.481 | 67.881 | 64.527 | 79.160 | 59.975 | 38.337 | 41.030 | 108.938 | 137.260 | 50.717 |
| Stocuri | 78.199 | 64.965 | 60.787 | 53.347 | 59.793 | 37.903 | 40.800 | 108.580 | 126.821 | 49.215 |
| Creanțe | 5.112 | 2.654 | 2.828 | 22.428 | - | - | - | - | 9.504 | 956 |
| Datorii | 56.371 | 29.962 | 20.542 | 21.418 | 24.595 | 12.024 | 24.286 | 102.497 | 130.809 | 79.483 |
| Capitaluri proprii | 27.110 | 37.919 | 43.985 | 57.742 | 35.380 | 26.313 | 16.744 | 6.441 | 6.451 | -28.766 |
Firma a pierdut 8,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,48 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ARDARA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ARDARA SRL în 2019 a fost de 129.902 lei, în scădere cu 6,3% față de 2018.
În 2019, ARDARA SRL a înregistrat o pierdere netă de 10.809 lei.
Activitatea principală a ARDARA SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
ARDARA SRL are sediul social la adresa Loc. Slobozia, Oraș Roznov, Jud. Neamț, 5613.
Nu. ARDARA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ARDARA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].