Marjă netă
SlabFirma a pierdut 14,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ARATRANS SRL (CUI 16111331) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Insurăței, Oraș Insurăței, județul Brăila, înființată în 2004. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 166.204 lei (+52% față de 2024) și o pierdere netă de 23.539 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 175.518 lei |
| 2017 | 65.977 lei |
| 2018 | 104.274 lei |
| 2019 | 112.095 lei |
| 2020 | 123.002 lei |
| 2021 | 139.032 lei |
| 2022 | 106.439 lei |
| 2023 | 122.194 lei |
| 2024 | 109.187 lei |
| 2025 | 166.204 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 166.204 | 109.187 | 122.194 | 106.439 | 139.032 | 123.002 | 112.095 | 104.274 | 65.977 | 175.518 |
| Profit net | -23.539 | -41.390 | -2.977 | -27.725 | 43.989 | 18.947 | -9.081 | 89 | -6.051 | 13.612 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 103.030 | 154.743 | 215.536 | 10.800 | 14.400 | - | - | - | - | 0 |
| Active circulante | 54.503 | 43.173 | 78.468 | 60.206 | 75.196 | 111.946 | 80.248 | 94.022 | 80.384 | 188.989 |
| Stocuri | 11.527 | 0 | 3.712 | 15.002 | 0 | 27.018 | 25.834 | 48.361 | 35.012 | 17.965 |
| Creanțe | 26.405 | 0 | 723 | 5.306 | 37.850 | 33.328 | 47.627 | 36.824 | 29.505 | 26.998 |
| Datorii | 226.465 | 243.309 | 298.007 | 72.032 | 21.446 | 57.785 | 45.033 | 49.727 | 36.178 | 143.530 |
| Capitaluri proprii | -68.932 | -45.393 | -4.003 | -1.026 | 63.352 | 49.363 | 30.417 | 39.497 | 39.408 | 45.459 |
Firma a pierdut 14,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 24% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
144% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ARATRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ARATRANS SRL în 2025 a fost de 166.204 lei, în creștere cu 52% față de 2024.
În 2025, ARATRANS SRL a înregistrat o pierdere netă de 23.539 lei.
Activitatea principală a ARATRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
ARATRANS SRL are sediul social la adresa Str. INDEPENDENȚEI Nr. 8, Loc. Insurăței, Oraș Insurăței, Jud. Brăila, 6161.
Da. ARATRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. ARATRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].