Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
AQUASAL UTILSERV SRL (CUI 27758318) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Brazii de Jos, Comuna Brazi, județul Prahova, înființată în 2010. Activitatea principală este Captarea, tratarea și distribuția apei (CAEN 3600).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,4 mil. lei (+12% față de 2024) și un profit net de 194.312 lei, cu 20 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.649.289 lei |
| 2017 | 1.692.942 lei |
| 2018 | 1.859.900 lei |
| 2019 | 1.948.933 lei |
| 2020 | 1.950.879 lei |
| 2021 | 2.272.370 lei |
| 2022 | 2.758.967 lei |
| 2023 | 3.337.608 lei |
| 2024 | 3.929.756 lei |
| 2025 | 4.403.368 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.403.368 | 3.929.756 | 3.337.608 | 2.758.967 | 2.272.370 | 1.950.879 | 1.948.933 | 1.859.900 | 1.692.942 | 1.649.289 |
| Profit net | 194.312 | -201.731 | 12.186 | 36.937 | 18.882 | -158.796 | -75.887 | 43.889 | -56.762 | 72.501 |
| Număr mediu de angajați | 20 | 20 | 20 | 18 | 16 | 18 | 18 | 18 | 18 | 19 |
| Active imobilizate | 352.881 | 469.659 | 576.580 | 701.973 | 37.673 | 42.054 | 54.686 | 139.161 | 243.004 | 296.963 |
| Active circulante | 1.830.351 | 1.505.007 | 1.589.311 | 1.421.310 | 2.066.861 | 2.003.849 | 2.112.492 | 2.111.912 | 1.932.402 | 1.121.959 |
| Stocuri | 262.234 | 202.980 | 293.382 | 200.371 | 192.111 | 181.313 | 168.880 | 156.713 | 141.933 | 132.643 |
| Creanțe | 622.693 | 708.626 | 515.829 | 448.113 | 463.424 | 265.010 | 261.508 | 295.626 | 213.762 | 243.382 |
| Datorii | 402.350 | 359.356 | 321.074 | 291.247 | 245.651 | 208.975 | 170.562 | 177.661 | 152.244 | 135.353 |
| Capitaluri proprii | 1.844.447 | 1.659.558 | 1.861.289 | 1.853.288 | 1.867.389 | 1.846.622 | 2.005.417 | 2.081.304 | 2.037.415 | 1.300.450 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,55 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. AQUASAL UTILSERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a AQUASAL UTILSERV SRL în 2025 a fost de 4.403.368 lei (4,4 mil. lei), în creștere cu 12% față de 2024.
În 2025, AQUASAL UTILSERV SRL a înregistrat un profit net de 194.312 lei.
Activitatea principală a AQUASAL UTILSERV SRL este Captarea, tratarea și distribuția apei (CAEN 3600).
AQUASAL UTILSERV SRL are sediul social la adresa TEILOR Nr. 30, Sat Brazii de Jos, Comuna Brazi, Jud. Prahova, 107083.
Da. AQUASAL UTILSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. AQUASAL UTILSERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].