Marjă netă
SlabFirma a pierdut 12,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
APILUX SRL (CUI 14159716) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2001. Activitatea principală este Fabricarea altor produse din material plastic (CAEN 2229).
În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 1,01 mil. lei (-39% față de 2016) și o pierdere netă de 124.508 lei, cu 7 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 1.964.266 lei |
| 2009 | 2.985.694 lei |
| 2010 | 6.857.928 lei |
| 2011 | 5.762.511 lei |
| 2012 | 5.695.093 lei |
| 2013 | 4.999.187 lei |
| 2014 | 5.605.475 lei |
| 2015 | 3.376.621 lei |
| 2016 | 1.640.523 lei |
| 2017 | 1.008.409 lei |
| Indicator | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.008.409 | 1.640.523 | 3.376.621 | 5.605.475 | 4.999.187 | 5.695.093 | 5.762.511 | 6.857.928 | 2.985.694 | 1.964.266 |
| Profit net | -124.508 | -101.122 | 13.567 | 45.682 | 2.450 | 71.818 | -80.377 | 189.184 | 5.873 | 36.256 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 4.204 | 5.441 | 17.752 | 18.377 | 42.691 | 8.315 | 9.704 | 3.899 | 12.944 | 22.960 |
| Active circulante | 776.410 | 1.275.565 | 1.334.971 | 1.353.661 | 2.146.886 | 2.020.787 | 1.495.831 | 1.678.804 | 1.648.853 | 533.087 |
| Stocuri | 100.815 | 108.961 | 39.158 | 41.774 | 482.889 | 23.825 | 277.044 | 86.243 | 124.525 | 104.031 |
| Creanțe | 646.519 | 1.098.095 | 1.267.318 | 1.156.731 | 1.462.199 | 1.805.229 | 1.182.520 | 1.500.345 | 1.407.851 | 339.801 |
| Datorii | 617.724 | 986.074 | 956.601 | 989.245 | 1.779.250 | 1.613.095 | 1.247.731 | 1.345.108 | 1.512.717 | 413.946 |
| Capitaluri proprii | 162.952 | 295.000 | 396.122 | 382.793 | 415.116 | 416.290 | 258.157 | 338.325 | 149.141 | 142.101 |
Firma a pierdut 12,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,26 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
79% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. APILUX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a APILUX SRL în 2017 a fost de 1.008.409 lei (1,01 mil. lei), în scădere cu 39% față de 2016.
În 2017, APILUX SRL a înregistrat o pierdere netă de 124.508 lei.
Activitatea principală a APILUX SRL este Fabricarea altor produse din material plastic (CAEN 2229).
APILUX SRL are sediul social la adresa FLOREASCA Nr. 169, Et. 1, CAMERA 23B DIN CADRUL FLOREASCA CUBE - BUSINESS HUB, București Sectorul 1, Jud. București.
Nu. APILUX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. APILUX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].