ActivăSRL

APALUL COM SRL

Str. Călăraşi Nr. -, Mun. Feteşti, Jud. Ialomiţa

CAEN 3212: Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CUI
6294762
Reg. Com.
J1994000540219
Înființată
19 august 1994
Vechime
32 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
223 mii lei
Profit net 2025
41 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 19.10.1994

Rezumat

Pe scurt

APALUL COM SRL (CUI 6294762) este o societate cu răspundere limitată activă din Fetești, județul Ialomița, înființată în 1994. Activitatea principală este Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase (CAEN 3212).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 222.576 lei (-6,3% față de 2024) și un profit net de 40.954 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6294762
Nr. Reg. Com.
J1994000540219
EUID
ROONRC.J1994000540219
Cod CAEN principal
3212 - Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
Data înființării
19 august 1994
Vechime
32 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Călăraşi Nr. -, Mun. Feteşti, Jud. Ialomiţa

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0243••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • DE••• I•••
  • DE••• SILV••• VASIL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-6,3% față de 2024

222.576 RON

2024: 237.658 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 70.303 RONAnul 2017: 87.143 RONAnul 2018: 62.798 RONAnul 2019: 108.615 RONAnul 2020: 84.633 RONAnul 2021: 83.299 RONAnul 2022: 115.860 RONAnul 2023: 177.937 RONAnul 2024: 237.658 RONAnul 2025: 222.576 RON

Profit net 2025

-14,2% față de 2024

40.954 RON

2024: 47.719 RON

-40k-20k020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -7.624 RONAnul 2017: 7.479 RONAnul 2018: -19.038 RONAnul 2019: -27.334 RONAnul 2020: 15.108 RONAnul 2021: 8.544 RONAnul 2022: -5.720 RONAnul 2023: -476 RONAnul 2024: 47.719 RONAnul 2025: 40.954 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    223 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    238 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    -476 lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    116 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    83 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    85 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    109 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    87 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    70 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
18%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,34Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,34 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
47%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

47% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2002

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ialomița cu nr. J21/540/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre APALUL COM SRL

Este APALUL COM SRL activă?

Da. APALUL COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a APALUL COM SRL?

Cifra de afaceri a APALUL COM SRL în 2025 a fost de 222.576 lei, în scădere cu 6,3% față de 2024.

Ce profit a avut APALUL COM SRL în 2025?

În 2025, APALUL COM SRL a înregistrat un profit net de 40.954 lei.

Ce activitate are APALUL COM SRL?

Activitatea principală a APALUL COM SRL este Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase (CAEN 3212).

Unde are sediul APALUL COM SRL?

APALUL COM SRL are sediul social la adresa Str. Călărași Nr. -, Mun. Fetești, Jud. Ialomița.

APALUL COM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. APALUL COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

APALUL COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. APALUL COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre APALUL COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].